Menu

Saç Modeliniz Yüzünüze Uygun mu?

Saç, fiziksel görüntüyü oluşturan en önemli kısımlardan biridir. Fakat model seçerken Yüze göre saç modeli seçilmelidir. Bakımlı ve güzel saçlarınızın olması, kusursuz bir görüntüye ulaşabilmek için tek başına ne yazık ki yeterli olmamaktadır. Bu yüzden, saçların bakımlı veya güzel gözükmesi değil, yüz hatlarına uygunluğuna da önem vermek gerekir. Her zaman yüz şeklinize uyan saçlar, sizleri bir anda çok daha dikkatleri üzerine toplayan biri haline getirebilir.

Yüzünüze uygun saç modeli nasıl belirlenir?

Saç kesim modellerinde, saçların yapısı ve sahip olduğu özellikler ile birlikte ele alınarak hangi yüz şekline yada hangi saç şeklinin iyi durabileceğini bilmek doğru seçimler yapmanıza yardımcı olur. Her yüz modelinin kendine has bazı özellikleri olmaktadır. Sahip olunan özellikler saç tarzı ile uyum gösterdiğinde kusurlarınızı kolayca kapattığı gibi,  zaten güzel olan özelliklerinizi daha da ortaya çıkararak göze hitap ettirir.

SAÇ HACMİ VE YÜZ ŞEKLİ ORANTISI BELİRLEYİCİ BİR ETKENDİR

Saç kesimi yapmakta olan kişiler, çoğunlukla yüz ve saç ile alakalı kriterlerini seçerken yüzün şekli ile saçın hacmi arasında bir orantı kurmaya çalışırlar. Bu orantı sonucunda yüz, göz, kaş, dudaklar ve burundan oluşan iç yüz ve yanaklarla alından oluşan dış yüz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Yine aynı şekilde saçın yüze yaklaşan kesimleri iç hacim, yüzden uzaklaşmakta olan kısımları da dış hacim diye değerlendirilir.

Bu şekilde saçların iç hacmi yüzdeki iç bölgeleri etkilemekteyken dış hacmi ise yanak kısımlarına ve alına etki eder.

Trend Kadın Saç modelleri

2017 yılında bolca göreceğimiz trend saç modellerini araştırdık. “En kıymetli aksesuar saçımızdır” fikrinden yola çıkarak saçlarımızın rengine, kesimine ve toplama stiline, uzunluğuna, kısalığına oldukça önem veririz. Bu yüzden saçımızın rengi veya modelindeki en hafif bir değişiklik bile ifademizi, görünüşümüzü etkileyecektir.

Bu sebepten biz kızlar, hiçbir şey için vermeye kıyamadığımız paralarımızı kuaföre, saç bakım uzmanına dökülürüz. Saçımızda yapacağımız küçük bir değişiklik bizim ruhsal halimizi, havamızı değiştireceği için bizi görenlerin bunu fark etmesini isteriz. En güzel, en çekici, en bakımlı saçlar bizim ki olsun, en tarz ve 2017 trend saç modellerini ilk biz yapalım isteriz.

İşte bu yüzden sizler için 2017 döneminin en trend saç modellerini toparladık, kendi yüz şeklinize, ifadenize en çok yakışacak modeli siz kendiniz seçin.

Trend Saç Modelleri

Atkuyruğu modelleri

Saç Modeliniz Yüzünüze Uygun mu? Kadın yuzunuze uygun modeliniz

İster lüks bir davet, isterseniz günlük sokağa çıkmak için olsun, her türlü yüz şekline yakışan bir atkuyruğu modeli vardır. Her sezon da trend olan atkuyruğu saç modellerinin modası hiçbir zaman geçmeyecek gibi duruyor. Çünkü hem yapılışı çok pratik hem de seçeneği fazla.

Dalgalı atkuyruğu saç modelleri

Atkuyruğu modellerini çoğunlukla düz saçlı bayanlar tercih ediyor ya da dalgalı saçlara sahip olanlar da fön çektikten sonra atkuyruğu tercih ediyor. Atkuyruğu modeli dalgalı saçları olan kadınlara da oldukça yakışmaktadır.

Saç Modeliniz Yüzünüze Uygun mu? Kadın yuzunuze uygun modeliniz

Bunu uygulamak için saçların hepsini geriye doğru ya da ortadan ikiye ayırarak taramak ve ensenizde atkuyruğu olarak toplamak yeterlidir.

 

Yandan örgülü atkuyruğu saç modelleri

Saç Modeliniz Yüzünüze Uygun mu? Kadın yuzunuze uygun modeliniz

Yeni yıkanmış ve taranmış olduğumuz saçlarımızı yandan ikiye tarıyoruz. Saçımızı sağa doğru ayırıyorsak sol taraftan, sola doğru tarıyorsak sağdan biraz saç ayırıyoruz ve onu ensemize kadar düz veya Fransız örüyoruz.

Hemen ardından örgü ve geri kalan bütün saçımızı birleştirip atkuyruğu yapıyoruz.

Şunu unutmayalım. Her insanın kendine yakışan bir saç stili vardır. Yıllar geçince eski fotoğraflara baktığımızda o zaman çok severek yaptığımız saç modellerinin size yakışmadığını farkedeceksiniz.

Bu sebeple en iyi saç modelinin yüzünüze yakışan saç modeli olduğunu aklımızın bir köşesinde bulunduralım.

Yüz çizgilerimize uymayan saç modellerini abartmadan uygulamaya çalışalım.

2017 Saç Modelleri

 • Düz saçlar

Saç Modeliniz Yüzünüze Uygun mu? Kadın yuzunuze uygun modeliniz

Düz saçlar. Düz saçlar 2017 de trend saçlar arasında olacak. Saç düzleştiricinizi kaliteli ürünlerden seçmeye çalışın. Trend takip ediyorum diyerek saçlarınızdan olmayın.

 • Yüksek at kuyruğu

Saç Modeliniz Yüzünüze Uygun mu? Kadın yuzunuze uygun modeliniz

Yüksek bağlamalı at kuyruğu modeli 2017’de trend saç modellerinden biri olacak. Hem zerafet hemde kolaylık sağlayacak bu saç modelleri, yüzünüzü kaldıracak daha güzel görüneceksiniz.

 • Düz Dalgalı saçlar

Saç Modeliniz Yüzünüze Uygun mu? Kadın yuzunuze uygun modeliniz

Uçları düz, doğal su dalgaları oluşturmayı sevenler 2017 yılında bu tarzı bol bol görecekler. Doğal dalgalarla saçlarınız daha güzel bir görünecek.

 • Dökümlü saçlar

Saç Modeliniz Yüzünüze Uygun mu? Kadın yuzunuze uygun modeliniz

Bir taraftan diğer tarafa dökülen saçlar 2017 saç trendleri arasında. Saçlarınızı bir taraftan diğer tarafa doğru yönlendirerek hacimli bir görünüş oluşturun. Bu yılın saç trendini yakalayabilmeniz için en kolay yöntem bu. 🙂

Trend Erkek Saç Modelleri

Sürekli olarak kadınlara yönelik saç trendlerinin paylaşıldığı medyamızda erkeklerin saç modeli aramadıklarını düşünmüyorsunuzdur umarım.

Biz de düşünmedik , bu sebeple erkeklere yönelik saç modellerini derledik.

 

Saç Modeliniz Yüzünüze Uygun mu? Kadın yuzunuze uygun modeliniz

2017 Erkek saç modelleri

Erkeklerin saç modellerini yıllara göre gruplandırmak zor bir konu olsa da, moda otoriteleri bu görevi yıllardır yerine getiriyor.

Bize de sadece bakmak ve seçmek kalıyor.

Saç Modeliniz Yüzünüze Uygun mu? Kadın yuzunuze uygun modeliniz

Leave a Reply