Menu

Yüz şekline kaş seçimi

Kaş seçimi yüz şekline göre mi yapılmalı ? Doğruyu söylemek gerekirse yüzümde en az ilgilendiğim alan kaşlarımdır. Doğal olarak kavisli olduğu için şekillendirmiyorum, sadece kaşlarımın etrafını topluyorum. Doğal görünümlerini seviyorum . Kaşlarımdan yana tek sıkıntım yeterince dolgun olmaması ama bunu da çok dert etmem, nadir olarak kaş farıyla doldururum. Her neyse, demem o ki kaş konusunda öyle çok iddialı değilim ama measurement yüz şeklinize uygun kaş modelleri seçme konusunda biraz yardımcı olabilirim .

Yüz hatlarını ve yüz ifadesini yumuşatmada kaşlar oldukça önemli. Peki hangi yüz şekline hangi kaş modeli uygundur? Hadi bir göz atalım. Yalnız unutmayın ki kaşlarınızı doğallıktan ne kadar uzaklaştırırsanız o kadar yapay görünür ve çekicilikten uzaklaşırlar.

Kaş seçimi nasıl olmalı ?

Oval yüz, saç modelinden makyaja kadar birçok alanda measurement esneklik sağlayan, en ideal yüz şeklidir. Eğer oval bir yüzünüz varsa kaşlarınızı şekillendirme bakımından da kendinizi şanslı sayabilirsiniz. Ama yine de oval yüze en çok yakışan kaş modeli hafif kavisli olandır.

Eğer yuvarlak bir yüz hattına sahipseniz, kaşlarınızı kesinlikle yuvarlak şekillendirmekten kaçınmalısınız. Yuvarlak kaşlar yüzünüzün daha yuvarlak görünmesine neden olur. Bunun yerine yüksek kavisli kaş şeklini tercih etmelisiniz. Yuvarlak yüz hattına en çok kavisli kaş modeli yakışır.

Eğer yüzünüz uzunsa, yüksek kavisli kaş modelleri measurement göre değil. Çünkü bu kaş şekilleri yüzünüzün uzunluğunu vurgular ve hatta olduğundan daha uzun gösterebilir. Yüzünüzü orantılı ve daha kısa göstermek istiyorsanız düz kaş modellerini tercih etmelisiniz. Bu ihtiyacınız olan illüzyonu sağlayacaktır.

Kare yüz şekline sahipseniz, kaşlarınızı fazla inceltmemeye dikkat etmelisiniz. Daha kalın kaşlar sizin için her zaman daha iyidir. Kaş şekliniz ise hafif yuvarlak olmalı ama asla tamamen yuvarlak bir şekle sahip olmamalı. Hafif yuvarlak ve kavisli kaş modellerini tercih etmelisiniz. Eğer kaşlarınız incelmişse Kalın kaşlar için yöntemler mevcut. Kaş nasıl gürleşir adlı yazımıza göz atınız.

Kalp yüz şekline sahip olanlar, yüz hatlarını yumuşatmak için köşeli kaş modellerinden uzak durmalı, bunun yerine yuvarlak hatlı kaşları tercih etmeliler. Köşeli kaş modelleri yüz hattınızı daha fazla ortaya çıkarır ve çenenizin daha sivri görünmesine neden olur.

Kaş nasıl gürleşir, Kalın kaşlar için yöntemler

Kaşlarınızı kalınlaştırmak istiyorsunuz. Fakat eski modalardan kalma alışkanlıklarınızın da etkisiyle kaşlarınız iyice azalmış kökleri zayıflamış. Şimdi kalın kaşlar moda , peki ne yapacaksınız… Tabi ki gürleştirmek için bitkisel yöntemlere sarılmak ilk çözüm olacaktır. Kaşlarda ki seyrelme iyice artmış ise kaş ekimi konusunda uzmanlara işi bırakmaktan başka çareniz şu aşamada yok.

Gür kaşlar için Vazelin

Kısa süre içinde büyük değişimler görmek istiyorsanız yapacağınız en iyi yöntem kaşlarınıza vazelin uygulamaktır.Bu uygulamayı hergün birkaç kere yapmanızı öneriyoruz. Bir fırça yardımıyla bu işi kolayca yapabilirsiniz

Güçlü kaşlar için Hint yağı

Kaşlarınıza masaj yaparak kıl köklerini güçlendirebileceğinizi biliyor muydunuz ? Masaj sonrası 20 dakika süre kaşlarınızda beklettiğiniz hint yağını kaş derinizin emmesini sağlayınız.

Yüz şekline kaş seçimi Kadın Makyaj  ekline

Kaş nasıl gürleşir

Güzel bakımlı kaşlar için Aloe Vera suyu

Gençlik iksiri Aloe vera her türlü bakımda imdadınıza yetişiyor. Bunlardan biride kaşlarınız. Sadece günde 1 defa uygulamanız yeterli olacaktır.Hem parlak ve canlı görünecek olan kaşlarınız zaman içinde gürleşmeye başlayacaktır.

Kaç çıkartan yöntem soğan suyu

Her yerde kullandığımız soğan burada da karşımıza çıkıyor. Bakın soğanı soğan yapan özelliklerden biride içindeki kükürt oranı.Suyunu ezerek rahatça çıkarabileceğiniz soğanın suyunu kaşlarınıza sürünüz. 2 saat bekledikten sonra durulayınız.

 

Yüz şekline kaş seçimi Kadın Makyaj  ekline

Leave a Reply