Yumurta lekesi nasıl çıkar ?


Şubat 15, 2016

Yumurta lekesi oldukça zor ve zahmetli bir lekedir. Yumurta lekesi nasıl çıkar diye endişelenmeyin. Yumurta lekesi oluştuktan sonra bir de istenmeyen koku yaratabilir.

Yumurta lekesi nasıl çıkar

yumurta lekesi nasıl çıkar

Yumurta lekesi ile başa çıkabilmek için hemen lekeyi temizlemenizde fayda var. Eğer hemen temizlenmez ise koku oluşacaktır. Bu da çoğu kişinin hoşuna gitmez. Yumurta lekeleri nasıl temizlenir bunu bilmeniz lekeler ile savaşmanızı kolaylaştırabilir.

Halıdan yumurta lekesi nasıl çıkar ?

Halı üzerinde oluşan yumurta lekesi nasıl çıkar ? Yumurta lekelerini çıkarmak için lekeyi sert bir cisimle aldıktan sonra şampuanlı ya da sabunlu bir bez yardımı ile tamponlayarak silin. Ardından elektrik süpürgesi ile çekin. Kurumasını bekleyin. Eğer leke hala duruyor ise aynı işlemi tekrarlamalısınız. Kokunun oluşmaması için şampuan ya da bulaşık deterjanı kullanmanız daha doğru olabilir. Yumurta lekeleri için eğer yumurta henüz yeni bir leke oluşturduysa çok çabuk sabunlu bir bez ile sildiğinizde koku yapmayacaktır.

yumurta lekesi nasıl çıkar

yumurta lekesi nasıl çıkar

Kıyafet üzerindeki yumurta lekeleri içinse amonyaklı su hazırlayarak lekeyi temizlemeniz kıyafetinize zarar vermeyecektir. Amonyaklı su yerine oksijenli su da tercih edebilirsiniz. Lekeyi iyice temizledikten sonra soğuk su ile kıyafetlerinizi yıkayıp kullanabilirsiniz. Renkli kumaşlarda genel olarak amonyaklı su kullanılması daha uygun olabilir. Renginin solmaması için.

Yumurta lekesi nasıl temizlenir birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Yumurta koku yapacağından lekenin temizlenmesinden sonra koku kalmamasına dikkat etmelisiniz. Rahatsız edici olan yumurta kokusunu gidermek için öncelikle lekeyi iyice temizleyip daha sonra esans kullanılmalıdır.

Herkesin başının belası bir leke Boya lekesi nasıl çıkarılır merak ediyorsanız buradan.

http://www.medyatv.org/badana-lekesi-nasil-cikartilir/


Yumurta lekesi nasıl çıkar ? haberine benzer haberler :

"Yumurta lekesi nasıl çıkar ?" yazısı hakkında yorumlar

Görüşlerin bizim için çok önemli.