Sosyal Medya Ajansları
Hamile kalmanın yolları
Hamilelikte Depresyon
İlginç Sözler, İlginç Atasözleri ve Deyimler

Yumurta Lekesi Nasıl Temizlenir ?

Şubat 15, 2016


Yumurta lekesi oldukça zor ve zahmetli bir lekedir. Yumurta leke olduktan sonra bir de istenmeyen koku yaratabilir. Yumurta lekesi ile başa çıkabilmek için hemen lekeyi temizlemenizde fayda var. Hele ki arkadaşlarınız kokuyu sizden önce farkedip size canınızı sıkacak ilginç sözler söyleyebilir. Eğer hemen temizlenmez ise koku oluşacaktır. Bu da çoğu kişinin hoşuna gitmez. Yumurta lekeleri nasıl […]Yumurta lekesi oldukça zor ve zahmetli bir lekedir. Yumurta leke olduktan sonra bir de istenmeyen koku yaratabilir. Yumurta lekesi ile başa çıkabilmek için hemen lekeyi temizlemenizde fayda var. Hele ki arkadaşlarınız kokuyu sizden önce farkedip size canınızı sıkacak ilginç sözler söyleyebilir. Eğer hemen temizlenmez ise koku oluşacaktır. Bu da çoğu kişinin hoşuna gitmez. Yumurta lekeleri nasıl temizlenir bunu bilmeniz lekeler ile savaşmanızı kolaylaştırabilir.

Yumurta lekesi halıdan nasıl çıkar

Halı üzerinde oluşan yumurta lekesi için lekeyi sert bir cisimle aldıktan sonra şampuanlı ya da sabunlu bir bez yardımı ile tamponlayarak silin. Ardından elektrik süpürgesi ile çekin. Kurumasını bekleyin. Eğer leke hala duruyor ise aynı işlemi tekrarlamalısınız. Kokunun oluşmaması için şampuan ya da bulaşık deterjanı kullanmanız daha doğru olabilir. Yumurta lekeleri için eğer yumurta henüz yeni bir leke oluşturduysa çok çabuk sabunlu bir bez ile sildiğinizde koku yapmayacaktır.

Kıyafetlerinizde oluşan yumurta lekeleri içinse amonyaklı su hazırlayarak lekeyi temizlemeniz kıyafetinize zarar vermeyecektir. Amonyaklı su yerine oksijenli su da tercih edebilirsiniz. Lekeyi iyice temizledikten sonra soğuk su ile kıyafetlerinizi yıkayıp kullanabilirsiniz. Renkli kumaşlarda genel olarak amonyaklı su kullanılması daha uygun olabilir. Renginin solmaması için.

Yumurta lekesi nasıl temizlenir birçok kişinin merak ettiği bir konudur. Yumurta koku yapacağından lekenin temizlenmesinden sonra koku kalmamasına dikkat etmelisiniz. Rahatsız edici olan yumurta kokusunu gidermek için öncelikle lekeyi iyice temizleyip daha sonra esans kullanılmalıdır.

Herkesin başının belası bir leke Boya lekesi nasıl çıkarılır merak ediyorsanız buradan.

http://www.medyatv.org/badana-lekesi-nasil-cikartilir/

Yumurta Lekesi Nasıl Temizlenir ? haberine benzer haberler :

Yumurta Lekesi Nasıl Temizlenir ? konusunda birşeyler söyle :

İlk yorum yapan sen ol