Menu

Twitter tt listesi – Twitter Gündem

Twitter tt listesi o an twitter sosyal medya platformunda en çok konuşulan konuları sıralayan bir liste. Twitter Gündem listesi de deniliyor buna. Twitter trend topic (TT) listesinden bahsediyorum.

Artık çağımız sosyal medya çağı. Eski gazete ve televizyonların yerini internet almış durumda. Gündemi belirleyen en önemli haberler kaynağından ve doğrudan insanlara ulaşıyor. Sanatçılar yazarlar politikacılar basın duyurularını kendi ağızlarından anında yapmaktalar. Anlık değişen gündem, domino etkisi yaparak her bireye ulaşıyor.

Bu ulaşım ve yayılım aşamasında Twitter tt listesi oluşuyor. Trending topic olarak adlandırılan bu uygulama ile ülkelerin hatta şehirlerin gündemini takip edebilir, bunları Twitter Gündem sayfasından  veya twitter aracı ile anlık olarak takip edebilirsiniz. TT listesi ne girmiş konular daha sonra TV de daha sonra ise gazetelerde yer buluyor.

Twitter tt listesini takip edebilmenizi sağlayan araçların başında Twitter ın kendi uygulaması gelmekte.

Twitter tt listesi - Twitter Gündem Sosyal Medya  twitter sosyal medya paylaşımları gundem

Twitter Gündem

Hızlı kullanım imkanına sahip Twitter ile kullanıcılar kısa mesajlarını takipçileri ile paylaşıyor. Yapılan paylaşımlarda geçen kelimeler twitter tarafından belirlenmiş algoritma vasıtası ile sayılarak anlık gündem istatistik verisi haline getiriliyor.

Twitter tt listesi kullanımı

Twitter trend topic listesine ulaşmak için ( twitter tt listesi ) Twitter üyeliğinizin olması gerekiyor. Kolayca üye olacağınız twittera android telefonlarınızdan ve ios işletim sistemli telefonlardan erişebilirsiniz. Twitter tt listesini görmek için 2017 versiyonunda arama ikonuna tıklamalısınız. Twitter tt listesinin aşağı doğru sıralandığını göreceksiniz. Her bir hastag içerisinde o hastag kullanılarak atılmış twitlere ulaşabileceksiniz. Twitter Gündem anlık olarak sıralanmış taglar ile alt alta görünecektir. İstediğiniz gündeme ait tagı seçerek haberleri okuyabilir, ve katkı sağlayabilirsiniz.

Konuma göre Twitter tt Listesi

Twitter ayarlarında konumunuzu seçerek illere ülkelere ve dünya genelinin trend topiclerine ulaşabilirsiniz. Her şehir için olmamakla birlikte birçok şehir twitter uygulamasında yer almakta. Bir şehirde Tt olan bir hastag eğer rağbet görürse bir süre sonra Türkiye genelinde twitter tt listesi içinde yer almaya başlamakta, Ülke genelinde destek veya tepki çekmesi durumunda ise Dünya genelinde yer alabilmektedir.

Twitter tt listesi - Twitter Gündem Sosyal Medya  twitter sosyal medya paylaşımları gundem

Fakat unutmayalım, birtakım botlar kullanarak bu işlemleri belli bir ücret karşılığında yapan kişiler mevcut. Bu sebeple Twitter tt listesinde bulunan her başlık destek buluyor anlamı taşımıyor. Bizim gibi kamplaşmanın yüksek olduğu ülkelerde bu oran daha da çok artmakta.

Twitter gündem kullanarak gelişmeleri takip etmeye başlamadıysanız daha fazla geç kalmadan hemen başlayın.

Twitter kullanmak istemiyorsanız, Twitter gündeme bakmak için üye olmanıza gerek yok. Üye olmayan kullanıcılar , Twitter Türkiye gündemini bu sayfa üzerinden anlık olarak takip edebilir.

Aşağıda Türkiye için anlık olarak yenilenen listede 30 Twitter gündem hastagı sıralanmış. Yüklenirken biraz bekleyiniz.

Türkiyeden Twitter tt listesi ( Twitter Gündem )

popular hashtags by hashtagify.me

Twitter tt listesi - Twitter Gündem Sosyal Medya  twitter sosyal medya paylaşımları gundem

Leave a Reply