Menu

Suriye Savaşı Drone ile Kaydedildi !

Suriye Savaşı hala gündemde yerini koruyor.Her ne kadar gelişmişlikten ya da modernlikten bahsedilse bile dünya üzerinde savaşların yapıldığı ve hala sürdüğü ülkeler bulunmakta.

 

Son derece üzücü olan bu durumun mağdurlarından bir tanesi de üzücü olan bu durumun mağdurlarından birisi de sınır komşumuz olan Suriye.

Suriye Savaşı Drone

Suriye, Birkaç senedir devam eden ve gittikçe çok daha da kötüleşen bir iç savaş yaşanıyor. Direnişçiler ve hükümet arasında yaşanan bu iç savaş, Şimdiden ülkeden birçok büyük ve güzel şehirlerini yok etmiş durumda.Bu olayların ülke topraklarının asıl etkilediğini aynı zamanda oradaki yaşamanın nasıl olduğunda görüntülemek adına bir drone kullanan haberciler,

Suriye son gelişmeler

Bu drone ’u Suriye ’nin başkenti Şam ’ın üzerin de uçtular. Lafı çok daha fazla uzatmadan buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla arayan ABD Başkanı Trump, PKK/YPG’ye silah sevkiyatını kesecekleri artık silah dağıtımı olmayacağı konusunda garanti vermişti. Ancak PKK’ya gönderilen TIR’lar görüntülendi.

Sözcü, PKK/YPG’ye desteklerinin devam edip etmeyeceği sorusuna ise, PKK’yı gizledikleri DSG üzerinden cevap vererek “YPG zaten DSG ‘ye üye bir güç. IŞİD’i mağlup etmek üzere öncelikli olarak Suriyeli Araplardan kurulmuş olan, çok-etnisiteli bir güç olan DSG ‘ye destek veriyoruz. IŞİD’le savaşma ve onu mağlup etme hedefine bağlı kaldıkları sürece DSG ‘yi oluşturan güçlere destek vermeyi sürdüreceğiz” dedi.

 

Suriye Savaşı Drone ile Kaydedildi ! Haber  suriye kaydedildi drone

One Response

Leave a Reply