Menu

Sosyal medya ilişkileri engelliyor

Sosyal medya ilişkileri engelliyor mu diye İngiltere’de yapılan araştırma, sosyal medya ‘nın, cinsel hayatı nasıl engellediğini gözler önüne serdi.

İngiltere ’de yapılan bir araştırma, sosyal medyanın çiftlerin  hayatını ciddi şekilde engellediğini ortaya koydu.Bir gazetenin haberine göre, bundan tam on yıl öncesinin tersine eşlerin yatakta dahi diz üstü bilgisayarlar ya da tabletleri aracılığıyla Facebook ya da Twitter ’a girmeye devam ettikleri anlaşılıyor.

Araştırmaya göre tipik yetişkinler bundan 10 yıl öncesinde ortalama saat 10 civarında yatağa gidip uyurken, şimdilerde yetişkinlerin yüzde doksan sekizi yaklaşık tam doksan dakika boyunca online kalarak sosyal medyada vakit geçirmeyi tercih ediyor.

Sosyal medya tüm alışkanlıkları değiştiriyor

Plymouth Üniversitesi tarafından, İngiliz Güvenli Web Merkezi işbirliğince yapılan araştırmaya, 16-24 yaş arası 865 kişi katıldı. Onda biri, internette tanıştıkları insanlarla birlikte olduğunu söyledi. Yarısı, web kamerası ile web üzerinden cinsel ilişkiye girdiğini belirtti.

Araştırmayı yürüten profesör, Andy Phippen ’a göre “Bu araştırma teknolojinin insan ilişkileri açısından ne kadar doğal bir yön kazandığının göstergesi. İnsanlar önüne gelenle birlikte olabilmek için daha çok cesaret kazanıyor. Sadece ilişkiye girecekleri bir insan arıyolarsa bunu gece klüpleri veya başka yerlerde bulmalarındansa, internette bulmaları daha kolay”.

Fakat insanların farkında olmadıkları şey ise, cinsel birlikteliğin ötesinde, arkadaş olarak bile görüşseler onları bekleyen tehlike… Çok uç örnekler arasında bir çok öldürülmüş kadın bulunuyor.

Sosyal medya ilişkileri engelliyor Sosyal Medya  sosyal medya sosyal medya

One Response

Leave a Reply