Menu

Sosyal Medya Ajansları

Sosyal medyanın çığ gibi büyüdüğü günümüzde önemli bir sektör haline gelen Sosyal medya ajansları hakkında bilgi vermek istiyorum.
Sonra en iyi sosyal medya ajanslarını tanıtacağız. Nasıl çalışırlar ne iş yaparlar, aldıkları ücreti nerelerde kullanırlar? Bu yazıda bu gibi sorularınıza cevap bulacaksınız. Aklınıza takılan konularda bizlere yazmaktan çekinmeyiniz.
İnternetin de reklam sektörününde devrim yaratan gelişmelerini incelemeye kalksak Sosyal medyanın bu konuda önemli bir yere sahip olduğunu görürüz.
Gelişen internet hızları internet reklamcılığını , sesli ve görüntülü reklamcılığı yazılı ve görsel basının birkaç katı üstü seviyelere çıkardığı günleri yaşıyoruz.
Mobil cihaz kullananların yarısından çoğu sosyal medya sitelerine kullandıkları cihazlar ile bağlantı sağlıyor. Bu bilgiler ışığında internet’in ve mobil aletlerin hayatımızın merkezi olduğu ve gelecek yıllarda da bu yaşadığımız durum değişme ihtimalinin oldukça düşük ihtimal olduğu sonucunu çıkarabiliriz.
Sosyal Medya Ajansları Sosyal Medya sosyal medya ajanslar

Sosyal medya ajansları

İnternet ve sosyal medya kullanma konusunda Ülkece gerçek olarak ilginç istatistiklere sahibiz. Özellikle, 1 Nisan 2016 günü başlangıcı ile de ülkemizde 4.5G devrine resmen başlanıldığını ve 4.5G’yi 3G ile kıyaslayınca internette 10 katı kadar daha fazla hız ile işlem yapma ihtimalimizi dikkate alırsak, ülkece internet ve sosyal medya istatistiklerinde çok daha yol alacağımıza kesin diyebiliriz.

Sosyal Medya Ajansları Sosyal Medya sosyal medya ajanslar

Sosyal medya ajansları

 

We Are Social tarafından sağlanan “Digital in 2016” raporunda Türkiye ile ilgili kısımda, İnternet ve Sosyal Medya Kullanıcı İstatistikverileri şu şekilde olmuştur.

Kurum ve şirket sahipleri artık reklamlarını gerçek ve hedeflerindeki kişilere sunarak müşterilerine daha kolay ulaşmakta.
Bu ulaşım günümüz sosyal medya reklamcılık teknikleriyle öyle bir hal aldı ki,
Kişinin ;
 • Yaşına
 • Yaşadığı bölgeye
 • İlgi alanlarına
 • Cinsiyetine
göre ayırarak istediğiniz kitleyi hedeflemenizi sağlamakta.
Peki bu işi Global olarak sosyal medya firmaları hangileri diyecek olursak önümüzde Türkiye için çok fazla seçenek çıkmamakta.
Sosyal medya kullanımının çok yaygın olduğu ülkemizde İnsanlar belirli sitelerde yoğunlaşmış durumda.
Bunlar sırasıyla;
 • Facebook
 • Youtube
 • İnstagram
 • Twitter  olarak sıralanabilir.
Konuyu bireysel reklam veren açısından düşünürsek Yapılması gereken Sosyal medya sitelerine üye olarak üyelerinize etkinliklerinizi tanıtmak olmalıdır. Ancak sizlere bahsetmek istediğimiz sektör, siz firmanızın iş yükü ile uğraşırken, reklamcılık  görevini yapabilen Doğru analiz ve ölçümleme ile kurum ve markanıza özel raporlar hazırlayan sosyal medya ajansları olacak.
Sosyal medya ajansları tahmin edeceğiniz gibi reklamcılığın önemli bir merkezi halinde olan Reklam ajanslarının alt kolu olarak tanımlanabilir. Fakat bu alt kolun, günümüz insan davranışları incelendiğinde yüksek bir öneme sahip olduğu çok rahat görülebilmekte.
sosyal medya ajasları sizin yapmak zorunda olduğunuz tanıtım görevini vereceğiniz öneri ve istekler doğrultusunda yapan şirketler olarak tanımlanabilir.
Dikkat ettikleri hususlar reklamcılığın temel ilkelerini içlerinde barındırmakla birlikte, hedef kelimeniz de yükselmenizi sağlayacak ipuçlarını da içermekte.
Sosyal medya sitelerinin bir program ve makine olduğu gerçeğinden hareketle, sitelerin ve kullanıcıların hangi reklam tarzına nasıl tepki verdiğini araştıran bu işte uzmanlaşmış kişiler sosyal medya ajanslarında çalışmaktalar.
Bir sosyal medya ajansıyla çalışmak istiyorsanız kısa ve orta vadede neler elde edeceğinizi açık bir dille sosyal medya ajansı yetkilisiyle konuşmalısınız.
Medya ajansı size isteklerinizi soracaktır.
 • Tanıtmak istediğiniz belli bir ürün var mı?
 • Dönem dönemmi yoksa tüm zamanlara yayılan bir sosyal medya planlama çalışması istiyorsunuz?
 • Elinizdeki tanıtım materyalleri neler? (Resim,Video,Anket vs)
 • Amacınız internet üzerinden ürün satışı mı?
Bu sorular çoğaltılabilir…
Sizlerin vereceği yanıtlar doğrultusunda sosyal medya ajansları yapılması gereken çalışmaları belli bir takvime göre planlar.
Şunu unutmayın. Sosyal medya reklam ajanslarına harcanan ücretler boşa harcanmış paralar değildir. Ödediğiniz paraların tamamı sosyal medya ajansına kalmamaktadır. Sosyal medya ajansına kalan harcanılan emekle doğru orantılıdır.
Sosyal Medya ajansları aldıkları ücretin büyük bir kısmını şirketinizin reklamına harcamaktadır. En azından öyle olması beklenir. Google Facebook bu konuda önemli ve lider sosyal medya reklam platformlarıdır. Reklam Ajansları büyük reklam şirketlerine sizin istekleriniz doğrultusunda ödeme yapmaktadır.

En İyi Sosyal Medya Ajansları

Metrics34
Sosyal Medya Ajansları Sosyal Medya sosyal medya ajanslar

En İyi Sosyal Medya Ajansları

Websitenizin dönüşümlerini arttırmak için çeşitli noktalarda analizler yapıp, tavsiyeler verip, oluşan projeleri yönetiyorlar.
Sosyal Medya Reklam Kampanyalarınızı sitenize ve ürünlerinize en uygun mecra ve kurguda oluşturuyor, etkileşimlerini takip ve optimize eden Dijital pazarlama ajansı . En iyi sosyal medya ajansları arasında olmayı hak ediyorlar.
11Digital
Sosyal Medya Ajansları Sosyal Medya sosyal medya ajanslar

En İyi Sosyal Medya Ajansları

İletişimin tüm aşamaları için kafa yormayı seviyoruz diye tanımlıyor bu ekip kendini. Güçlü ekibe sahip en iyi sosyal medya ajansları arasındalar.
Mobitek
Sosyal Medya Ajansları Sosyal Medya sosyal medya ajanslar

En İyi Sosyal Medya Ajansları

Tüm sosyal ağ hesaplarınızın yönetimini yaparak sizi sosyal mecralarda güncel bir firma görüntüsüne kavuşturduklarını söylüyor firma.
Bumerang
Sosyal Medya Ajansları Sosyal Medya sosyal medya ajanslar

En İyi Sosyal Medya Ajansları

Markanızın dijital çağın gerektirdiği standartları yakalaması için dijital pazarlama çözümleri sunarak sonuç odaklı, pratik ve hızlı pazarlama stratejileri ile potansiyel müşterilerinize ulaşmanıza imkan sunarız diye tanıtıyor Bumerang kendini.

Digitouch

Sosyal Medya Ajansları Sosyal Medya sosyal medya ajanslar

Performans tabanlı dijital pazarlama ve medya hizmetleri sunan, alanında öncü uluslararası bir sosyal medya ajansı digitouch.
Dikkatimizi çeken Dijital pazarlama ve en iyi sosyal medya ajanslarını listemize eklemeye devam edeceğiz.

Sosyal Medya Ajansları Sosyal Medya sosyal medya ajanslar

Leave a Reply