Menu

Sony Xperia Z5 inceleme bölümü

Sony’nin yeni amiral gemisi Sony Xperia Z5 Premium inceliyoruz. Biz de Sony Xperia Z5 Top Class modelini kapsamlı bir şekilde inceledik. Şimdi karşınızda Xperia Z5 Premium.

Sony Xperia Z5 Top Rate Türkiye fiyatı

Resmi olarak ülkemize 2799 TL fiyat etiketiyle satışa sunulan Sony Xperia Z5 , Xperia ailesinin en büyüğü ve en pahalısı.

Sony Xperia Z5 Top Class inceleme!

Sony Xperia Z5  inceleme bölümü İnceleme  xperia inceleme bolumu

Sony Xperia Z5

Daha önce incelediğimiz ve uzun kullanım testi yaptığımız Sony Z5 ile benzer özelliklere sahip olan Xperia Z5 Top Rate, ekran boyutu, ekran çözünürlüğü ve batarya ile Xperia Z5 modelinden ayrılıyor.

Sony, yeni amiral gemisi  üst segmente oldukça iddialı bir giriş yaptı. Peki

Dünyada ilk 4K çözünürlüklü ekrana sahip akıllı telefon!

Sony Xperia Z5 Top Class, sektörde bir ilk olarak 4K ekran ile geliyor. Henüz Android 5.1 Lollipop sürümüyle beraber tam olarak 4K görüntü sadece multimedya yazılımında veriliyor olsa da, Android 6.0 Marshmallow güncellemesiyle beraber Xperia Z5 Premium’un başarılı ekranını, 4K modunda daha fazla göreceğimizi düşünüyoruz.

4K çözünürlüğünde çalıştığı zaman 806 ppi gibi inanılmaz bir değere sahip. Ekran, genel arayüz ve albüm hariç tüm uygulamalarda üstündekit sürümde Full HD çözünürlüğünde çalışıyor.

3430 mAh batarya!

Snapdragon 810 ile gelen ve diğer Xperia Z5 modelleriyle donanımsal özellikler ve tasarım detayları noktasında birebir benzer olan Xperia Z5 Top Rate, diğer modellerden çok daha üst seviye bir batarya performansı bizlere sunuyor.

Genelde sektörde 5.5 ve 5.7 inçlik telefonlarda 2900 ve 3000 mAh’lik batarya kapasiteleri tercih ediliyor. Sony, Xperia Z5 Top Rate modelini çok da kalınlaştırmadan 3430 mAh seviyesinde batarya gücüyle bizlere sunuyor. Bu da telefona ciddi bir batarya gücü sunuyor.

Dilerseniz Xperia Z5 Top Class için hazırladığımız inceleme videosuyla sizleri başbaşa bırakalım. İyi seyirler…

 

Top Class artıları

– Ekranı sürekli 4K çözünürlüğünde görseller bize göstermese de başarılı- Kasanın alt ve üstünde çerçeve boşluğu fazla olsa da Xperia Z5 ailesi oldukça şık. Top Class’da diğer modeller gibi şık.- Sony’nin başarılı arabirimiyle beraber etkili performans- Başarılı kamera (Isınma uyarısı vermese ve otomatik çekim modu da gelişse demeye devam ediyoruz)- Pil için diyecek bir şey yok. En iyi pil süresi sunan amiral gemilerinden.

Sony Xperia Z5 Premium eksileri

– Snapdragon 810 işlemcisinin ısınan karakteristiği devam ediyor.- 4K ya da 1080p 60 FPS video çekim modunda ısı uyarısı almak insanı üzüyor- Optik imaj sabitleyici olmalı

Sony Xperia Z5 Top Rate fiyatı ve teknik özellikleri

Ekran: 5.5 inç 4K IPS LIQUID CRYSTAL DISPLAY ekranKalınlık/Ağırlık: 7.8 mm / A HUNDRED AND EIGHTY gramİşlemci: Snapdragon 810Grafik İşlemci: Adreno 430RAM: 3 GBDepolama: 32 GB (microSD kart desteği mevcut)İşletim Sistemi: Android 5.1.1 Lollipop (Android 6.0 gelecek)Ana Kamera: 23 MegapikselÖn Kamera: 5.1 Megapiksel Batarya: 3430 mAh

Sony Xperia Z5  inceleme bölümü İnceleme  xperia inceleme bolumu

One Response

Leave a Reply