Bir varmış Bir yokmuş. Aykut Erdoğdu klip seslendirdi.
Yıllar önce yaşam nasıldı ?
Uyku nedir, Kaç saat uyku yeterlidir ?
Referandumda oyunuz ne olacak?

Saç bakımı ve 2017 yılı saç ekim ücretleri

Şubat 3, 2017


Saçlar hakkında ufak bir bilgi girişi yaptıktan sonra konumuza geçeceğiz. Küçük bir çocuk bir gün ablasının saçlarını saymaya karar vermişti. Onun küçük, şirin buklelerini sol eline aldı ve ablası kitap okurken, o da sağ eliyle bukleyi küçük küçük demetlere ayırmaya başladı. Bir taraftan da her demetteki saç tellerini sayıyordu. Yarım saatta sağ elindeki demetlerde 1500 […]Saçlar hakkında ufak bir bilgi girişi yaptıktan sonra konumuza geçeceğiz.

Küçük bir çocuk bir gün ablasının saçlarını saymaya karar vermişti. Onun küçük, şirin buklelerini sol eline aldı ve ablası kitap okurken, o da sağ eliyle bukleyi küçük küçük demetlere ayırmaya başladı. Bir taraftan da her demetteki saç tellerini sayıyordu. Yarım saatta sağ elindeki demetlerde 1500 saç teli saymıştı, oysa avucunda küçük bir saç demetinden başka bir şey yoktu. Daha sayılacak bir sürü saç duruyordu.

Bu sırada ablası okumaktan yorulmuş ve bahçeye çıkmıştı. Böyle yapmakla da iyi etmişti, Çünkü kardeşini saçlarını sayması içinbıraksa, bütün bir gün onun önünde oturması gerekecekti. Çünkü başındaki saçların sayısı herhalde 100 000’den az değildi.

Yalnız bir ‘kızın değil, başında saç bulunan herkesin saç tellerinin sayısı 100 000 ile 150000 arasındadır Her saç teli aşağı yukarı dört yıl dayanır. Sonra bu tel düşer, yerine yenisi çıkar Saçlarımız ayda ortalama 2 cm. kadar büyürler.

Her saç teli aşağı yukarı dört yıl dayanır. Saç bakımı ile bu süre arttırılmaya çalışılır. Kötü saç bakımı yapılmış yada hiç bakım görmeyen saçlarda bu süre kısalır. Sonra bu tel düşer, yerine yenisi çıkar.

Yalnız bir kız çocuğunun değil, başında saç bulunan herkesin saç tellerinin sayısı 100-150 000 arasında değişir.

Birçok hayvanlar baştan başa kıllarla örtülüdürler. Öyle anlaşılıyor ki, insanların en eski atalarının vücutları da böyle kıllarla kaplıydı.

Bu tüy örtüye, soğuktan korunmak için ihtiyaçları vardı. Fakat şimdi biz insanların soğuktan korunmak için böyle kıl ve saç örtüsüne hemen hiç ihtiyacımız yoktur.

Saç Ekim Yorumları

Elbette hepiniz, ”kaşlar ve kirpiklerdeki tüylerin, saç kıllarından başka bir yapıda olduğunu farketmişsinizdir. Kaş ve kirpikler uzamazlar, Fakat vücudumuzun çeşitli yerlerinde daha bir sürü kısa tüyler bulunduğuna dikkat ettiniz mi? ‘Bacaklarınıza ve kollarınıza bir göz atarsanız, bunları görürsünüz. Avuç içi, topuklar, el ve aya-k parmaklarının uçlarından başka her yerde bu tüyler çıkar.

İnsanlar yaşlandıkça, kılları ve tüyleri de daha yavaş gelişir, ayrıca renkleri de değişir. Bazı yaşlıların saçlarının kırlaşması ya da ağarması bu yüzdendir. Bazı kimselerin başlarında saç gelişmesi çok erken duraklar. Bu yüzden de daha yaşlanmadan başları saçsızlaşır. Kadınlarda bu pek seyrek olmaktadır.

Bu durum genetik sebeplere bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Sizlere bazı bakım ürünleri önermek istiyoruz.
Saç derisi kaynaklı sorunlarınız varsa bakıma Nizoral Şampuan ile başlamanız doğru olur.
Doğal Kükürtlü sabunları yine saç derisinden kaynaklı sorunlarda kullanmanız yerinde olmaktadır.
Kerastase Nutritive Bain Satin ve muadil ürünleri ile de başarılı sonuçlar alabilirsiniz.
Fakat sorunun altında genetik sebepler varsa sizlere saç ekim başlıklı alt konuyu okumanızı öneriyoruz.

Bitkilerle Saç Bakımı

Saç uzamasını arttırmak ıçin ısırganotu ve atkuyruğu suları kullanılabilir. Saçları normal olarak yıkadıktan sonra masajla birlikte bu bitki sularını uygulamak fayda sağlayacaktır. Başa ılık havluyu sararak 5-10 dakika bekletmek etkiyi artırır.

Saça renk veren bitkiler

Papatya: Saçları sarartır.

Biberiye, Kekik, Adaçayı: Saçları siyahlaştırır.

Kadife Çiçeği, Kına: Saçları kızıla boyar.

Ceviz: Saçları koyu kahverengi boyar.

Evde saçımızı nasıl boyarız

Evimiz de saç boyayabilmek için 2 farklı seçenekte ürün bulunmaktadır. İlk olarak yarı kit, tam olarak bir boya tüpü, eldiven, oksidan losyon ve saç bakım kremlerinden oluşmaktadır. Kitte yani set ürünlerindeyse,

  • krem boya tüpü,
  • eldiven,
  • uygulama şişesi,
  • oksidan losyonu,
  • maske
  • kullanım kitabı
  • bulunmaktadır. Tabii bunları kullanabilmek için ise boya tası ve fırçası gerekmektedir.

Evde saç boyama önerileri

  • İlk yapmamız gereken koruyucu kremimizi saç ve cilt çevremize sürmek oluyor.
  • Boya tüpünün hepsini boya tasına döktükten sonra üzerine elimizdeki oksidan losyonunu atıyoruz. Döktüklerimizin tamamı kullanılabilecek şekilde belirlenmiştir. Bu yüzden hepsini döküyoruz. Fakat saçımız kısa veya kök boyası yapmaktaysanız ikisinden de daha az hatta yarımşar boşaltabilirsiniz.
  • Bu işlemleri tamamladıktan sonra boya fırçamızı alıp iki maddeyi birbirine iyice karışıncaya kadar çırpıyoruz. Bu saatten sonra boyamız uygulamaya hazır duruma gelmiştir.

Evimizde saç diplerini boyamak

Saç diplerini boyamak için, yine ilk olarak eldivenlerimizi takıyoruz. Sebebi ise elimize boya dökülsün istemeyiz, kolay kolay çıkan bir madde olmadığını biliyoruz sonuçta. Saçlarımızı taradıktan sonra boya fırçasını alıp boyaya biraz ön tarafını ve arka tarafını sokuyoruz. Dikkat yapmamız gereken şey ilk önce beyazların yoğun olduğu kısımdan başlamak. Saça kök boyası yapar gibi yavaş  yavaş dokundurup diplerine uyguluyoruz.

Diplere tamamen uyguladıktan sonra yaklaşık olrak 15-20 dakika bir işlem yapmıyoruz. Daha sonradan saçların uç kısımlarına da boyadan sürerek 10 dakika daha beklemeye alıyoruz. Toplam olarak yarım saat bekledikten sonra saçı yıkama kısmına geldik. Yıkamaya başlamadan önce boyadan önce sürdüğümüz kremlerin çevrelerini elinizle alıp hafif olacak şekilde saçımıza dokundurarak kenar tarafların rengini az daha yumuşatabiliriz. Yapma sebebimiz ise doğal bir görüntü elde etmek. Saçlarımızı yıkadıktan sonra saç bakım kremlerini saçımıza sürebiliriz. Friksiyon ile saç diplerine ve saçın uç kısımlarına iyice uyguluyoruz. İki dakika yapsak yeterlidir. En son yapmamız gereken işlem durulamak olacaktır. Tüm yaptığımız işlemler sonucunda oluşan saçınızı 3-4 hafta kullanabilirsiniz.

Gelelim saçları gür olmayan okuyucularımıza…
Hiç lafı uzatmak istemiyorum bu yazımızda, saç ekim fiyatları ucuzladı, kelliğin çözümü yok, ufak bakımlarla saçlarda canlanmalar düzelmeler yaşanıyor , bitkilerle de başarı sağlanıyor, fakat saçlarınızda azalma ve dökülme mevcut ise saç ekiminden başka yöntemlere paranızı harcayarak saç ekimine vereceğiniz parayı losyonlara harcamayınız.

2017 Saç ekim ücretleri

Saçlarınız için o kadar bakım yaptınız fakat dökülmesini engelleyemediniz. Yapacağınız tek şey kaldı saç ekimi.
Belki de hiç emek harcamadan yapacağınız saç ekim işlemi saç bakımına harcayacağınız meblağlardan daha uyguna gelecekti.

Saç ekimi günümüzde birçok yerde yapılabilir durumda.
Fakat yöntem ve teknikler değişebilmekte.

Saç ekiminde fiyatı belirleyen en önemli kriter kişinin saç açıklığı olan bölgeye ne kadar ekim yapılacağıdır.

2017 yılı itibarı ile saç ekimi ücretleri Yaklaşık 3000 greft 5000 TL civarı olmaktadır.
Saç bakımı ve 2017 yılı saç ekim ücretleri haberine benzer haberler :

Saç bakımı ve 2017 yılı saç ekim ücretleri konusunda birşeyler söyle :

İlk yorum yapan sen ol