Pürüzsüz Cilt Elde Edebilmek İçin Bilinmesi Gerekenler


Ağustos 28, 2018

Bazı nedenler cildimizin yıpranıp, sağlıksız bir görünüm kazanmasına neden olur. Daha da kötüsü yaşlanma belirtileri oluşmasına neden olabilir. Bunların başında; sigara kullanmak, rüzgar, soğuk hava, deniz ve güneşin zararlı ışınları gibi nedenler bulunmaktadır. Bu gibi dış etkenlerin verdiği zararlardan etkilenmemek için, cilde düzenli olarak bakım uygulanmalıdır. Ayrıca cilt ve vücut sağlığımız için, dengeli bir beslenme alışkanlığına ihtiyaç duyulmaktadır. Pürüzsüz bir cilt elde etmenin doğal bir yolu da, bol bol sebze ve meyve tüketmekten geçer.

Cildimiz, tüm vücudumuzu saran, doku ve kaslardan oluşan çok büyük öneme sahip bir organımızdır. Kan damarları, kolajen ve salgı bezlerinden oluşan bir yapısı vardır. Pürüzsüz ve canlı bir görünüm için, cildin ölü hücrelerden arınıp, taze hücreleri dış tabaka ya çıkarması gerekir. Bu süreç yaklaşık olarak 14 günde 1 defa tekrarlanmalıdır. Gerekli bakımların yapılmaması sonucu, yeni hücreler dış tabakaya çıkamaz ve cilt yaşlanma belirtileri göstermeye ve daha sağlıksız bir görünüm kazanmaya başlar.

 

Sağlıklı beslenme alışkanlığı

Beslenme alışkanlıklarınızı az da olsa değiştirerek, daha sağlıklı, parlak ve pürüzsüz bir cilt yapısına sahip olmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Cilt sağlığı ve yaşlılık belirtilerini geciktirmek için; A, C, E vitaminleri, zeytinyağı, çinko, omega 3 ve selenyum gibi vitamin ve mineraller çok önemli bir yere sahiptir.

Bakım yaparken cilt tipinizi göz önünde bulundurmalısınız

Doğal yöntemler kullanmak pürüzsüz bir cilt için hücre oluşumunu sağlar. Ayrıca bu hücre oluşumlarının da dış tabakada olmasını sağlar. Cildinizin tahriş olmaması ve pürüzsüz görünüm kazanması için mutlak şart, cilt tipinize uygun bakımların yapılmasıdır.

Cilt temizliği

Pürüzsüz bir cilt isteyenler için altın kural, her sabah ve her akşam cilde tonik uygulayarak temizliğini sağlamaktır.

Pürüzsüz Cilt Elde Edebilmek İçin Bilinmesi Gerekenler haberine benzer haberler :

"Pürüzsüz Cilt Elde Edebilmek İçin Bilinmesi Gerekenler" yazısı hakkında yorumlar

Görüşlerin bizim için çok önemli.

Sosyal Medya
İlginizi Çekebilir
2017 Makyaj Trendleri
2017 Makyaj Trendleri
Aralık 19, 2016