Menu

Paslanmaz Çelik Yüzeylerdeki Parmak İzleri Nasıl Temizlenir?

Paslanmaz çelik yüzeyler genelde mutfaklarda kullanılır. Mutfak besinlerin hazırlanma ve pişirme ünitelerini barındıran bir mekan olduğu için temizliği son derece önemlidir. Paslanmaz çeliklerin yüzeyindeki parmak izleri göze hoş görünmez. Paslanmaz çelik yüzeylerdeki parmak izlerini temizlemek son derece basittir.

Paslanmaz Çelik Nasıl Temizlenir ?

Temiz bir leğenin içine biraz ılık su koyun. Sabunla biraz köpürttükten sonra, süngerle paslanmaz çelik yüzeyleri güzelce silin. Ardından durulama aşamasına geçin. Durulamak için bir leğenin içine biraz su ve sirke koyun. Hazırladığınız su ile paslanmaz çelik yüzeyleri güzelce durulayın. Paslanmaz çelikler sirke ile gözle görülür bir parlaklığa kavuşacaktır.

Paslanmaz çelikten parmak izleri nasıl temizlenir, konusunu konuşuyoruz. Paslanmaz çelik yüzeyleri mikro fiber bezlerle de kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz. Mikro fiber bezler en ufak bir toz parçasının bile kalmasına müsaade etmez. Paslanmaz çelikteki yüzeyleri sabunlu su ile silmeye vaktiniz yoksa mikro fiber bezle bir kerede kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Paslanmaz çelikteki parmak izlerini temizlemek için gazete kağıdı ve cam sil de kullanabilirsiniz. Parmak izlerinin üzerine cam sil sıkıp gazete kağıdı ile cam siler gibi güzelce silin. Ancak bu uygulamayı mutfak alanlarının dışında yapmak uygun olur. Mutfakları temizlerken, yiyeceklerin hazırlandığı ve pişirildiği bir ünite olduğunu unutmayın. Bu nedenle mümkün mertebe mutfakları temizlerken, sağlığa zarar vermeyen, kimyasal içermeyen temizlik ürünleri ile temizlemeye özen gösterin.

Paslanmaz Çelik Yüzeylerdeki Parmak İzleri Nasıl Temizlenir? Kadın  zleri yuzeylerdeki temizlenir paslanmaz parmak

Leave a Reply