Oralet sağlığa zararlı mı ?


Kasım 4, 2017

Oralet nedir ? Oralet zararlı mı sorusunu sormadan önce bilmemiz gereken şey oraletin nelerden yapıldığıdır. Günümüzde neredeyse doğal olmayan hiçbir gıda maddesi yok gibi. Tatlandırıcı , koruyucu, aromalar derken her gıdada azda olsa bir zarardan söz ediliyor.

Sayfa içerikleri

Oralet nedir ?

Peki kısaca oralet nedir ? Meyveli sıcak içilen bir içecektir. Oralet nedir sorusuna verilecek en iyi cevap budur. Günümüzde yerini farklı meyveli çaylara bırakan içecek, Özellikle 80 yılların favori içecekleri arasındaydı.

oralet

Oraletin içindekiler nelerdir

İçindekiler

  • Şeker
  • Asitlik düzenleyiciler
  • Strik asit
  • Topaklanmayı önleyici maddeler
  • Doğala özdeş aromalar
  • Renklendiriciler
  • Tatlandırıcılar

Oralet sağlığa zararlı mıdır ? İçindekileri Okuyunca insana zararlı gibi gözükmekte, Fakat ayrıntılara girmediğimiz sürece, abartmadan tüketildiği müddetçe Zararı yoktur diyebiliriz. Fakat faydası da Yoktur.

Oralet denilince aklımıza ve çoğu insanın gözünün önüne gelen görüntü aşağıdaki resimdeki gibidir sanırım.

oralet nedir

Oralet kimyasal olarak üretilmektedir. Fakat her kimyasal zararlı değildir. Sıcak ya da soğuk olarak ailece tüketilebilecek bir içecektir. Her ne kadar vitaminli üretilen çeşitleri bulunsa da Bu tür karışımların pazarlama stratejisi olarak algılamak yanlış olmaz.

En iyi Oralet markaları

Günümüzde bir çok meyve çayı üreticisi bulunmakta . Fakat Oralete ismini veren Eczacıbaşı firmasıdır. 1960’larda Eczacıbaşı tarafından üretilmiştir. Sonradan Lezzo gibi başka markalar da pazara girmiştir. 1995 yılında piyasadan çekilmiş, Tang vb birçok markanında üretime başlayarak iyi bir pazar payı yakalamasıyla  2007 yılında Eczacıbaşı grubu tekrar üretim kararı almıştır.

Evde Oralet yapımı

Evde yapılan meyve çayı hakkında hazırlanan video


Oralet sağlığa zararlı mı ? haberine benzer haberler :

"Oralet sağlığa zararlı mı ?" yazısı hakkında yorumlar

Görüşlerin bizim için çok önemli.