Menu

Maya Maskesi ne işe yarar? Nasıl Yapılır?

Maya maskesi mucize mi sizce? Daha genç görünmek herkesin hayali olduğu gibi kolay olmadığı hatta bazıları tarafından imkansız olduğu söylenmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda maya maskesinin 5 yaş gençleştirdiği ortaya çıkmıştır. Bu maskeyi satın almadan evde kendiniz hazırlayıp kullanabilir ve faydasını görebilirsiniz.

Özellikle de bayanlar hiç yaşlanmamayı isterler. Onlar için hazırlanmış olan maya maskesi kullanışlılığı açısından zor olmayışıyla birlikte kullanacağınız malzemelerde cüzi miktardadır.

 Maya Maskesi Malzemeleri

-1 çay kaşığı limon suyu

-1 adet yaş maya

-Su

-Buz

-Yüz kremi

Kullanışı:

Su ile 1 adet yaş mayayı karıştırarak krem kıvamına getirene kadar çevirin. Oluşturduğunuz mayayı göz kıvamına değmeyecek şekilde yüzünüze sürüp iyice yedirin. Daha sonra gazlı bezle veyahut tülbent ile yüzünüz örtünüz.

Ardından sıcak su hazırlayıp havluyu sıcak suya batırıp yüzünüze örtün. Bu işlem yapılırken ağzınızı açık bırakın. Havlu soğumaya yakın tekrardan sıcak suya batırıp aynı işlemi gerçekleştirin. Bu işlemi 5 kez tekrarlayın. Uygulamaları yaptıktan sonra yüzünüzü soğuk su ile yıkayıp maskenin kalıntılarını temizleyin. İşleminiz bittikten sonra 1 adet kalıp buzu yüzünüze ve boyun bölgenize sürerek masaj yapınız.

Daha sonra cildinizi, kullandığınız kremi sürüp yedirene kadar ovuşturun. 5 yaş gençleştiren bu kremi ayda 1 kez kullanınız. Değişime siz de inanamayacaksınız cildiniz gergin ve pürüzsüz hale gelecektir.

Maya Maskesi ne işe yarar? Nasıl Yapılır? Kadın  yarar maskesi

One Response

Leave a Reply