Lazerle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?


Ağustos 27, 2018

Beyaz dişlerin modası hiçbir zaman geçmedi. Beyaz dişler her zaman için mükemmel gülüşün ana kaynağıdır. Dişler düzgün olmasa bile beyaz ve bakımlıysa gülüşümüz çok güzel duracaktır. Bunun için diş hekimleri diş beyazlatma konusunda birçok hastasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra doktor ücretlerini karşılayamayacak kişiler için de diş beyazlatma kitleri piyasaya sunulmaktadır. Bu kitlerde neredeyse doktorların uyguladığı işlemlerin tamamını içermektedir. Fakat doktor kontrolünde olmadığı için diş etlerine zarar meydana gelmektedir.

Diş beyazlatmanın birçok yöntemi vardır. Bunlar karbonat ile dişleri fırçalama, limon ve diş macunu ile dişleri ovma, muz kabuğunu dişlerde gezdirme, beyazlatıcı içerikli dişe yapıştırılan filmler gibi. Fakat bunlar birçok zaman dişlerde hassasiyete neden olmaktadır. Bunlarla karşı karşıya kalmamak için bir profesyonele danışmak veya kitler kullanıldıysa yönergelere tam olarak uymak çok önemlidir.

Lazerle diş beyazlatma işlemine karar verdiyseniz öncelikle hekimin sizlere sunacağı işlemden bahsedelim. Öncelikle dişler tartarlardan ve tüm kirlerden detaylıca arındırılır. Ardından dişlerin bakımı yapılır. Dişler güçlendirildikten sonra yüzeyi temizlenir ve parlatılır. Pürüzsüz hale gelmiş dişler elde elidir. Daha sonra dudaklar dişlere ve diş etlerine değmesin diye bir aparat dudaklara takılır ve işlem süresince diş etini korumak için diş dışındaki alanlara bir madde sürülür. Ardından dişlere mavi ışıklı lazer tutulmaya başlanır. Son olarak dişlerin üzerine koruyucu bir madde uygulanır ve 15 dakika beklenir. Sonuç olarak işlem bitmiş olur.

Eve yapılacak kitlerde ise genel olarak bir toz gelir ve bunu aktive edecek bir sıvı çıkar. Son zamanlarda bu hazır bir şekilde kitler içinden çıkmaktadır. Bu jel temiz dişlerin üzerine sürülür. Ardından mavi ışık saçan alet ağzın içine konulur ve ışığı açılır. İlk olarak kıza sürelerden başlanması gerekir. Daha sonra plastik bir koruyucu vardır ve bunu dişlerinizde bir süre tutarsınız. Kit kullanımında genelde dişlerde sızlama diş eti hassasiyeti gibi sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Doktor kontrolünde yapıldığında bu oran çok daha az olacaktır.

Lazerle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır? haberine benzer haberler :

"Lazerle Diş Beyazlatma Nasıl Yapılır?" yazısı hakkında yorumlar

Görüşlerin bizim için çok önemli.