Menu

Kurşun Ve Kalay Alaşımlı Malzemeler Nasıl Temizlenir?

Kurşun ve kalay alaşımlı malzemeler nasıl temizlenir ev hanımları bu sorunun cevabını oldukça merak eder. Kullanılan mutfak araç ve gereçlerinde bu malzemeler sıkça kullanılır. Bunların temizliği lekeye göre farklılık gösterebilir.

Kurşun Ve Kalay Alaşımı Nedir?

Krom malzemeler çok çabuk lekelenir. Krom, mobilyalarda kullanıldı ise bunu temiz bir bez ile temizlemeniz oldukça basittir. Krom malzemeler genel olarak lekeye müsait oldukları için bunu bir temizleyici ile de rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Krom malzemede paslanma meydana gelmiş ise sünger ya da tel yardımı ile ovarak temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Kurşun ve kalay alaşımlı malzemelerde toza dikkat etmelisiniz. Çok çabuk toz tutarlar ve sıkça temizlenmesi gerekir. Ayrıca bu malzemeler matlaşma yapabilir. Bu matlaşmayı gidermek için sıcak köpük uygulaması yapabilirsiniz.
Ekstra olarak bu malzemeler için özel olarak üretilen temizlik malzemelerini de tercih edebilirsiniz. Kurşun ve kalay alaşımlı malzemelere asit geldiğinde çok çabuk lekelenme yapar. Bu yüzden özellikle asitli gıdaları bu malzemeler içerisinde kullanmanız önerilmez. Parlatma işleminde yapacağınız sıcak köpük uygulaması bu malzemelerin matlaşmasını engelleyecektir. Ayrıca sıkça temizlemeniz gerekebilir. Patlatma işlemini de haftada bir kez yapmanız önerilir.
Krom, kurşun ve kalay alaşımlı malzemeler nasıl temizlenir sorunuza yanıt olarak verdiğimiz bilgileri göz önünde bulundurabilirsiniz. Lekeli ürünler göze de hitap etmeyeceğinden bu malzemelerinizin temizliğine özen göstermelisiniz. Sıkça temizleme işlemi yaparsanız ürünlerin üzerinde lekelenmeler meydana gelmeyecektir.

Kurşun Ve Kalay Alaşımlı Malzemeler Nasıl Temizlenir? İlginç Bilgiler  temizlenir malzemeler kalay

Leave a Reply