Menu

Koray Çalışkan ifade verdi

Koray Çalışkan ‘a  sosyal medya sitesi twitter hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle soruşturma açıldı. Geçenlerde PKK yararına aralarında 1128 akademisyenin de bulunduğu kişiler arasında yer alan Çalışkan gazetecilik yapıyor.

Koray Çalışkan ifade verdi Haber  verdi koray ifade

Davayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Umut Tepe,  Çalışkan ’ın sosyal medya sitesi twitter hesabından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında ”Katil” ve”Kaçak Reis” sözlerini sarfettiğini iddia etti. Çalışkan ’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakaret içeren başka mesajlarına da yer verilen iddianamede söz konusu gönderilerin eleştiri sınırlarını aştığını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘ın tüm kamuoyu önünde küçük düşürülmeye çalışıldığı belirtildi.

Çalışkan ’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında hakaret suçu çerçevesinde cezalandırılması talep edilen iddianame eğer mahkeme tarafından kabul edilirse Asliye Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkacak.

Koray Çalışkan ‘ın ifadesi

Çalışkan ise yaptığı savunmada sosyal medya sitesi twitter hesabındaki ifadeleri  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad için söylediğini ileri sürdü.

Koray Çalışkan kimdir ?

Radikal Gazetesi’nde köşe yazarlığı yapmakta olan Çalışkan’ın , “Market Threads” adında bir kitabı vardır. New York Üniversitesi ‘nden Üstün Başarıyla Doktorası almıştır. Bilimsel çalışmalarına ek olarak , ”Yangın Var” filminden sonra bir çok belgesel hazırlamış ve yönetmiştir. Son belgeseli “Harikalar Diyarı Cumhuriyet” isimli çalışmasıdır. Bunlara ek olarak Çalışkan ulusal basında köşe yazarlığı yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Koray Çalışkan ifade verdi Haber  verdi koray ifade

Leave a Reply