Menu

Vücut şeklinize göre kıyafet seçimi

Vücut şekline göre kıyafet seçimi giyinme sanatının birinci kuralıdır. Her kıyafet her vücuda güzel oturmaz.

Zayıf görünmek için Vücudumuza uygun kıyafet seçerken bazı püf noktalar vardır:

Geniş omuzluysanız, vatka veya herhangi bir omuz aparatı kesinlikle kullanmayın. Eğer ki kullanırsanız sizi şuan ki kilonuzdan daha kilolu ve iri olarak gösterebilir. Kayık veya yuvarlak yakalı giysilerden de uzak durmaya çalışmanızda fayda var. Vücudunuzun üst kısımlarını biraz daha zayıf gösterebilmek için modaya uygun tercihen V yakalı kıyafetleri, V yakalı üst ve etek modellerine yönelmeniz zayıf görünmeniz açısından oldukça önemlidir.

Vücut şeklinize göre kıyafet seçimi Kadın Kadın Giyim yafet vucut eklinize

Zayıf görünmek için Vücudumuza uygun kıyafet seçerken püf noktalar:

Vücudunuzun üst kısmı küçük alt kısmı büyük ise halk dilinde armut vücut diye tabir edilen vücut yapısına boyun bölgenizi kalın göstermeyecek, omuzlarınıza uygun biçimde vücudunuzu dik gösterecek kıyafetleri giyin. Üst kısım için yuvarlak, oyuk yaka modeline sahip, alt kısım için ise düz etek veya standart kesim pantolon tercih etmeniz zayıf görünmenize yardımcı olmak açısından iyi bir tercih olacaktır.

Kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gereken püf noktalar

 • Zayıf bir insanın çok bol kıyafet tercih etmesi zayıf gösterir unutmayın.
 • Açık renk kıyafetler insanı olduğundan şişman gösterir unutmayın.
 • Koyu renk kıyafetler daha zayıf gösterir unutmayın.
 • Yatay çizgili kıyafetler insanı belirgin  olarak daha şişman gösterir.
 • Aynı şekilde dikey çizgili kıyafetler ise zayıf gösterir.

Zayıf gösteren elbise modelleri nelerdir?

Vücut şekline göre kıyafet seçiminin amaçlarından biri de kişiyi zayıf göstermektir. Giyim hileleri ile ince görünebilirsiniz. Zayıf gösteren elbise modellerini araştırdık. Bunun için yapmanız gerekenleri aşağıda sıralıyoruz. Buyrun bakalım …

Vücut şeklinize göre kıyafet seçimi Kadın Kadın Giyim yafet vucut eklinize

Giyim hileleri göğüs ve bacaklarda başlıyor

Küçük göğüs için silikonlu sutyen kullanın. Eğer göğsünüz büyükse, toparlayıcı, kapları geniş ve bastırıp sıkıştıran sutyenler sizin için perfect. Bacaklarınız kalınsa toparlayıcı çoraplar giyi­nin. Piyasada ince gösteren likralı çoraplar var. Hatta yaz içinde, açık ayakkabıyla giyilebilecek, külot ve ayak kısmı olmayan ince çoraplar üre­tildi.Elbiseniz hem askısız hem dekolte ise ve gö­ğüsleriniz ufaksa, elbise içine göğüs kapıları diktirebilirsiniz.

Popoları küçük gösterin

Zayıf gösteren elbise modelleri arasında basenleri küçük gösteren modellere önem vermeliyiz. Geniş basenliler için toplayıcı sıklaştırıcı likra­lı çoraplar, dar basenliler için silikonlu korseler hayatınızı kolaylaştırabilir. Kenarlara takviyeli bu korseler, kolları takviyeli bu korseler, kalçayı geniş ve şekilli gösteriyor. Kalçanız forma giri­yor. Göbeğiniz ve karnınızın olması da hiç sorun değil. Bele kadar uzanan yüksek külotlar, sert ve toplayıcı özelliğiyle karnınızdaki fazlalıkları kapatacaktır.

Kilo varsa koyu renkler

Kalın olan bölgelere koyu renkler gelmeli, za­yıf bölgelere de açık renkler denk düşmeli.
Göğsünüz büyükse, bu bölgede göz alacak iş­lemeli, pırıltı şeyler olmamalı.
Kiloluysanız kıyafetin çizgileri boyuna olmalı. Boyunuz kısaysa yine dikey çizgili kıyafetleri ter­cih edin.
Boynunuz kısaysa, boyundan bağlı kıyafetler­den uzak durun.Büyük ve taraklı ayaklarınız varsa, ince bant­lı ayakkabılar giymeyin. Önü sivri, kapalı zarif pabuçlar kullanın.

Zayıf gösteren elbise modelleri

 • Zayıf bir insanın çok bol kıyafet tercih etmesi zayıf gösterir unutmayın.
 • Açık renk kıyafetler insanı olduğundan şişman gösterir unutmayın.
 • Koyu renk kıyafetler daha zayıf gösterir unutmayın.
 • Yatay çizgili kıyafetler insanı belirgin  olarak daha şişman gösterir.
 • Aynı şekilde dikey çizgili kıyafetler ise zayıf gösterir.

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli

Vücut şekline göre kıyafet seçerken boy uzunluğu da önemli bir faktördür. Boyunuzu uzatmak tıp inşalarının işiyken, boyunuzu olduğundan uzun gösterebilmek giyim sanayisinin işidir. Aslında çok zor bir iş değildir herkes kolaylıkla uygulayabilir. Yapacağınız küçük hilelerle boyunuzu biraz daha uzun gösterebilmek mümkün.

İlk olarak en çok yapılan yanlışlardan biraz konuşalım; en fazla yapılan hata yalnızca ayakkabı değiştirerek boyunuzu  uzun gösterebileceğinizi sanmanız. Sizde uzun topuklu ayakkabı giyip boyunuzu uzun göstermeye çabalıyorsanız, alanında iyi bir ortopedi uzmanını bulmanızda yarar var.

Vücut şeklinize göre kıyafet seçimi Kadın Kadın Giyim yafet vucut eklinize

Sebebi ise uzun topuklar belinizi ve bacaklarınıza olması gerekenden fazla ağrılık yükleyerek bir süre sonra, kronik rahatsızlıklara davetiye çıkaracaktır. Üstüne üstlük topuklu ayakkabıyla çok fazla aranız yok ise ipte yürüyen küçük bir cambazı andırmaktan ne yazık ki kaçamazsınız.

 

Kadınlarda boyu uzun göstermek için kıyafet seçimi

 1. Sadece 1 renk elbise giyin. Tek renk elbise kullanmak yükseklik görüntüsü sağlar.
 2. Laf ettik ama topuklu ayakkabı giyin. Topuklu ayakkabıyı giymek boyunuza oldukça yükseklik verecektir.
 3. Yüksek Belli giysileri giymekten çekinmeyin. Yüksek belli pantolon, şort, pantolon ve etek bacaklarınızı daha uzun göstereceğinden sizi olduğunuzdan daha uzun göstermeye yardımcı olur.
 4. Uzun elbise giyebilirsiniz. Uzun elbiseler veya etekler aynı şekilde sizleri uzun gösterecektir.
 5. Dar tarz pantolon, boru paça ya da İspanyol paça kotları giyiyor olmanız sizin daha uzun boylu görünmenize katkı sağlayacaktır.
 6. Biraz dar kıyafetler seçebilirsiniz. Eğer fazlalıklarınız yoksa dar giysiler sizi daha uzun göstertecektir.
 7. Koyu renge sahip kıyafetler kullanmak daha şık ve göze hitap eden bir görünüm verir. Biraz klasik olacak ama siyah zayıf gösterir.

 

Güzel görünmek için altın kural vücut yapınızı öğrenip Vücut şekline göre kıyafet seçmek vücudunuza göre bir giyim tarzı oturtmanız gerekir. Uzun boyluysanız ona göre seçimler yapmalı, kısa boyluysanız yine ona uygun bir biçimde kıyafetler bulmalısınız.

 

 

Vücut şeklinize göre kıyafet seçimi Kadın Kadın Giyim yafet vucut eklinize

Leave a Reply