Menu

Kapatıcı makyaj nasıl yapılır ?

Kapatıcı makyaj nasıl yapılır sorusuna cevap verebilmek için ilk önce uygun kapatıcıyı seçmeniz gereklidir.

Kapatıcı makyaj nasıl yapılır

Kamuflaj makyajı yapım bölümleri şu şekilde ilerlemektedir;

Kapatıcıların uygulanması: Çoğunlukla krem formunda olan bu ürünler, hem yüksek derecede saklayıcı olabilme özelliğine hem de opak bir görüntü özelliğine sahiptirler. Bu kapatıcılar sayesinde vücutta birçok istenmeyen izi, ameliyat izini ve morluk görüntülerini saklayabilmektedirler. Kapatıcı makyaj nasıl yapılır sorusuna cevap verebilmek için ilk önce uygun kapatıcıyı seçmeniz gereklidir.

Kapatıcı makyaj nasıl yapılır ? Kadın Makyaj  makyaj kapat

Kapatıcı makyaj nasıl yapılır

Her cilt tonuna uygun olacak biçimde uygulanabilecek kapatıcılar, gerektiği durumlarda renk düzenleyicilerle birlikte karıştırılarak makyaj yapılır.

Renk düzenleyicilerin uygulanması:

Cilt üzerinde gözüken morlukları ve kırmızımsı lekeleri gizlemek adına sarı renkteki renk düzenleyiciler; bunun haricinde sarımsı renklerdeki lekelenmeleri yok etmek için de yeşil tonlardaki renk düzenleyiciler tercih edilmektedir. Bu şekilde deride oluşan lekelenmelerin üzerinde renk düzenleyicilerle birlikte kahverengine ve onun tonlarına yakın renkler ortaya çıkartmaktadır.

Haricen yapılan makyaj teknikleri dışında rutin haline gelmiş gece ve gündüz makyajlarına daha fazla önem gösterilmelidir.

Kapatıcı makyaj nasıl yapılır ? Kadın Makyaj  makyaj kapat

Leave a Reply