Bir varmış Bir yokmuş. Aykut Erdoğdu klip seslendirdi.
Yıllar önce yaşam nasıldı ?
Uyku nedir, Kaç saat uyku yeterlidir ?
Referandumda oyunuz ne olacak?

Kan Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Nisan 2, 2016


Kan lekesi en zor lekelerden biridir. Kan lekesini çıkarmak için leke taze iken lekeye müdahale etmek gerekir. Lekelerde genel kural lekeye ne kadar çabuk müdahale ederseniz o kadar kolay çıkarırsınız. Kan lekesi kurumadan önce üzerine biraz tuz serpiştirin. Üzerine bulaşık deterjanı dökün. Islak bir bezle, leke çıkıncıya kadar silmeye devam edin. Kurumuş Kan Lekesi Kan […]Kan lekesi en zor lekelerden biridir. Kan lekesini çıkarmak için leke taze iken lekeye müdahale etmek gerekir. Lekelerde genel kural lekeye ne kadar çabuk müdahale ederseniz o kadar kolay çıkarırsınız. Kan lekesi kurumadan önce üzerine biraz tuz serpiştirin. Üzerine bulaşık deterjanı dökün. Islak bir bezle, leke çıkıncıya kadar silmeye devam edin.

Kurumuş Kan Lekesi

Kan lekeleri kuruduğu zaman çıkarmak biraz zordur. Bu nedenle kan lekesine mümkün mertebe taze iken müdahale edin. Yatakta oluşan kan lekesini çıkarmak için bir kovanın içine biraz su koyun. İki Su bardağı kadar hidrojen peroksit ilave edin. Hazırladığınız karışımla kan lekesi çıkıncıya kadar silmeye devam edin. Yatağınızı sildikten sonra mutlaka kuruması için havalandırın. Aksi takdirde yatağınız koku yapabilir.
Beyaz kumaşlardan kan lekelerini çıkarmak için çamaşır suyu kullanabilirsiniz. Çamaşır suyu ile beyaz kumaşlardaki kan lekeleri kolay bir şekilde çıkar. Kan lekesini çıkarmak için genelde biraz ön ıslatma gerekir. Bir kovanın içine biraz ılık su ve çamaşır suyu koyun. Kan lekesi olan kumaşınızı hazırladığınız suyun içine ıslatın. Bir gece ıslandıktan sonra makinenizin ön yıkama programını ayarlayıp güzelce yıkayın.
Kumaş ve halıdaki kan lekeleri nasıl çıkartılır, konusunu konuşuyoruz. Kan lekeleri halıya bulaşmış ise ilk önce lekeyi temiz bir mendil ile iyice emdirin. Bir bardak kadar suyun içine bir çay kaşığı kadar tuz ekleyin ve lekeyi hemen silin.
Kan Lekesi Nasıl Çıkartılır? haberine benzer haberler :

Kan Lekesi Nasıl Çıkartılır? konusunda birşeyler söyle :

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Ferda boran Ocak 4, 2017

Farklı bir yazı olmuş. Çok sağolun. İnternette birbirinin tekrarı yazılardan çok sıkılmıştık.