Menu

Kan Lekesi Nasıl Çıkartılır?

Kan lekesi en zor lekelerden biridir. Peki kan lekesi nasıl çıkar ? Kan lekesini çıkarmak için leke taze iken lekeye müdahale etmek gerekir. Lekelerde genel kural lekeye ne kadar çabuk müdahale ederseniz o kadar kolay çıkarırsınız. Kan lekesi kurumadan önce üzerine biraz tuz serpiştirin. Üzerine bulaşık deterjanı dökün. Islak bir bezle, leke çıkıncıya kadar silmeye devam edin.

Kan Lekesi Nasıl Çıkartılır? İlginç Bilgiler  lekesi

kan lekesi nasıl çıkar

Kurumuş kan lekesi nasıl çıkar

Peki Kurumuş kan lekesi nasıl çıkar ?  Kan lekeleri kuruduğu zaman çıkarmak biraz zordur. Bu nedenle kan lekesine mümkün mertebe taze iken müdahale edin. Yatakta oluşan kan lekesini çıkarmak için bir kovanın içine biraz su koyun. İki Su bardağı kadar hidrojen peroksit ilave edin. Hazırladığınız karışımla kan lekesi çıkıncıya kadar silmeye devam edin. Yatağınızı sildikten sonra mutlaka kuruması için havalandırın. Aksi takdirde yatağınız koku yapabilir.
Beyaz kumaşlardan kan lekesi nasıl çıkar ? Beyaz kumaştan kan lekelerini çıkarmak için çamaşır suyu kullanabilirsiniz. Çamaşır suyu ile beyaz kumaşlardaki kan lekeleri kolay bir şekilde çıkar. Kan lekesini çıkarmak için genelde biraz ön ıslatma gerekir. Bir kovanın içine biraz ılık su ve çamaşır suyu koyun. Kan lekesi olan kumaşınızı hazırladığınız suyun içine ıslatın. Bir gece ıslandıktan sonra makinenizin ön yıkama programını ayarlayıp güzelce yıkayın.

Halıdan kan lekesi nasıl çıkar ?

Kumaş ve halıdaki kan lekesi nasıl çıkarılır , konusuna gelirsek . Kan lekeleri halıya bulaşmış ise ilk önce lekeyi temiz bir mendil ile iyice emdirin. Bir bardak kadar suyun içine bir çay kaşığı kadar tuz ekleyin ve lekeyi hemen silin.

Kan Lekesi Nasıl Çıkartılır? İlginç Bilgiler  lekesi

One Response

Leave a Reply