Menu

En ilginç film önerileri top 10

İzlemeniz gereken birbirinden güzel 10 ilginç film ve bu filmler hakkında ilginç bilgiler . Hepsi birbirinden farklı. Heyecanlı , duygusal , macera dolu filmler. Buyurun bir solukta izleyeceğiniz sonu ilginç biten sürpriz sonlu ilginç filmler

10. ilginç film : Big Fish – Büyük Balık

En ilginç film önerileri top 10 İnceleme Sosyal Medya onerileri ilginç bilgiler ilgin

2003 – ABD

Dram ,  Fantastik ,  Macera

125 Dk.

Tim Burton

Ewan McGregor ,  Albert Finney ,  Marion Cotillard , Jessica Lange ,  Helena Bonham Carter

John August

Richard D. Zanuck ,  Bruce Cohen

William, babası amansız bir hastalık nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, evine geri döner. Babasını yakından tanımak için, renkli bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar. Babasının, gençliğinde gezgin bir satıcıyken yaşadıkları bir bulmacanın parçaları gibi yerine oturacak ve anlaşılması güç olan adamın yaşamını en masalsı yönüyle zaferleri ve zaaflarıyla ortaya çıkaracaktır.

9. ilginç film : Anchorman – Anchorman: O Bir Efsane

En ilginç film önerileri top 10 İnceleme Sosyal Medya onerileri ilginç bilgiler ilgin

2004 – ABD

Komedi

90 Dak.

Adam McKay

Will Ferrell ,  Christina Applegate ,  Paul Rudd ,  Steve Carell ,  Vince Vaughn

Will Ferrell ,  Adam McKay

Judd Apatow ,  David B. Householter

Ron Burgundy, 70’lerin San Diego’sunda popüler bir televizyon spikeridir. Tüm ülkeyi etkisi altına alan feminizm dalgası çalıştığı kanalı da etkisi altına alınca, yanına bir de hırslı ve güzel kadın spiker Veronica Corningstone getirilir.

Yalnız çalışmayı ve önde olmayı seven Ron, Veronica’nın hayvanlar, yemek pişirme gibi konulardaki magazin haberlerini yapmasını ve esas işi kendisine bırakmasını tercih etmektedir. Fakat Veronica’nın azimli bir şekilde haber spikeri olmak istemesi, ikili arasında ciddi bir mücadeleye yolaçacaktır. İlginç bir film

8. ilginç film : Sprited Away – Ruhların Kaçışı

En ilginç film önerileri top 10 İnceleme Sosyal Medya onerileri ilginç bilgiler ilgin

2001 – Japonya

Animasyon ,  Aile ,  Macera

125 Dak.

Hayao Miyazaki

 –

Ryunosuke Kamiki ,  Yo Oizumi ,  Tatsuya Gashuin , Mari Natsuki ,  Yumi Tamai

Hayao Miyazaki

John Lasseter ,  Toshio Suzuki

Chihiro, kasabasından taşınmış on yaşında küçük bir kızdır. Yeni taşındığı kasabada ise karşılarına ilginç bir yapı çıkar. Her ne kadar bu yapının içine girmek istemese de anne ve babasının peşinden girer. İşte bu ilginç yolculuk böyle başlar. Önceleri terk edilmiş görünen bu yapı geceleri büyük bir canlılık kazanır. Bu yapı ruhların bir tür dinlenme ve temizlenme yeridir. Chihiro sihirli yiyeceklerden yiyen ve domuza dönüşen anne babasını kurtarabilmek için genç Haku’nun yardımı ile oradan kurtulmaya çalışır. Chihiro bu kasabadan kurtulmak ve ailesini domuz olmaktan kurtarmak ister. Bu sırada Haku’yu daha önceden tanıdığını anlar.

7. ilginç film : Oldboy – İhtiyar Delikanlı

En ilginç film önerileri top 10 İnceleme Sosyal Medya onerileri ilginç bilgiler ilgin

2003 – Güney Kore

Dram ,  Gerilim ,  Gizem

120 Dak.

Park Chan-Wook

Min-sik Choi ,  Yoo Ji-tae ,  Kang Hye-jung ,  Yoon Jin-Seo ,  Oh Dal-su

Elif Acehan ,  Tolga Tibet ,  Aydoğan Temel ,  Savaş Özdural ,  Canan Çiftel

Park Chan-Wook ,  Joon Hyung Lim ,  Garon Tsuchiya

Seung-yong Lim ,  Jae-deok Han

Joe Doucett kaçırılır ve dış dünyayla hiçbir iletişiminin olmadığı karanlık bir yere götürülür. Bu karanlık mahsende neden kaçırıldığını dahi bilmeden yirmi yıl boyunca tutsak edilir. Hiçbir kurtulma umudu kalmamışken televizyondan gösterilen bir haberde karısının öldürüldüğünü ve baş şüpheli olarak arandığını öğrenir ve günü gelip dışarı çıktığında öncelikli amacı karısının katillerini ve kendini kaçıranları bulup esaslı bir intikam almaktır. Ne var ki soruşturmaya başladığında zannettiği kadar özgür bir adam olmadığını ve tuzaklarla dolu bir suç ağına karşı zorlu bir yoldan geçmesi gerektiğini anlar.
Chan-wook Park’ın 2003 tarihli orijinal filminin Amerika’da yeniden çekilen bu versiyonunun yönetmenliğini Spike Lee yürütürken başrolleri Josh Brolin, Elizabeth Olsen ve Samuel L. Jackson paylaşıyor.

6. ilginç film : Almost Famous – Şöhrete Bir Adım

En ilginç film önerileri top 10 İnceleme Sosyal Medya onerileri ilginç bilgiler ilgin

2000 – ABD

Dram ,  Müzikal

122 Dak.

Cameron Crowe

Kate Hudson ,  Billy Crudup ,  Jason Lee ,  Frances McDormand ,  Patrick Fugit

Cameron Crowe

Cameron Crowe ,  Ian Bryce

15 yaşında, sıradan birisi olarak görünen, annesi Elaine’nin (McDormand) aşırı koruyuculuğu altında anti-sosyal bir gence dönüşmüş William’ın (Fugit) rock müzik ile ilgili yazıları Rolling Stones dergisi tarafından fark edilince, genç adam ünlü dergide yazmaya başlar. İlk görevi yükselen rock grubu Stillwater ile bir röportaj yapmaktır. William annesinin itirazlarına rağmen grubun çıkacağı turneye katılarak yeni tecrübeler yaşayacağı bir yolculuğa adım atar. Genç, özgürlük âşığı ve sevimli ‘groupie’ Penny’nin de (Hudson) yardımıyla gittikçe grupla yakınlaşır ve neredeyse onlardan biri olur. Stillwater’ın gitaristi Russell Hammond (Crudup) ile sıkı bir dostluk kuran William’ın grupla olan ilişkisi geliştikçe, yazılarındaki objektifliği azalmaya başlar. Turne sırasında, masum anti-sosyal bir genç olan William, âşık olacak, alkol, uyuşturucu ile tanışacak, hayatı tamamen değişecektir. Tutkuları ve idealleri zamanın müziği ile şekil bulan bir genç için bu tecrübenin önemi çok daha büyüktür.

5. ilginç film : There Will Be Blood – Kan Dökülecek

En ilginç film önerileri top 10 İnceleme Sosyal Medya onerileri ilginç bilgiler ilgin

2007 – ABD

Dram

158 Dak.

Paul Thomas Anderson

Daniel Day-Lewis ,  Paul Dano ,  Kevin J. O’Connor , Dillon Freasier ,  Mary Elizabeth Barrett

Paul Thomas Anderson

Paul Thomas Anderson ,  Scott Rudin

Daniel Plainview, 1900’lü yılların başlarında ıssız bir bölgede, petrol arama çalışmalarını sürdüren bir şirketin sahibidir. Daha fazlasına sahip olmak isteyen bu hırslı adamın hayattaki tek varlığı küçük oğludur. Petrol buldukları bu bölgeyi yörenin yerlilerinin izniyle arama iznini satın alan adam hırsın götürdüklerine tanık olacak, diğer yandan ise kasabanın gencecik rahibinin yaşantısındaki hırs faktörü de Daniel’da olduğu gibi, sahip olduğu yegane şeyi mahvedecektir.
Genç yönetmenler kuşağının en yetenekli isimlerinden biri olan, genç yaşında ‘Magnolia’, ‘Boogie Nights’ ve ‘Punch Drunk Love’ gibi kült filmlere imza atan Paul Thomas Anderson’ın en ses getiren filmi olan iki Oscar ödüllü Kan Dökülecek, 2000’li yılların en büyük sinema olaylarından biriydi.

4. ilginç film : The Dark Knight – Kara Şövalye

En ilginç film önerileri top 10 İnceleme Sosyal Medya onerileri ilginç bilgiler ilgin

2008 – İngiltere ,  ABD

Aksiyon ,  Dram ,  Suç

152 Dak.

Christopher Nolan

Morgan Freeman ,  Christian Bale ,  Gary Oldman , Heath Ledger ,  Michael Caine

Erkan Taşdöğen ,  Ayhan Kahya ,  Ali Ekber Diribaş , Rıza Karaağaçlı ,  Murat Şenol

Christopher Nolan ,  Jonathan Nolan ,  Bob Kane ,  David S. Goyer

Christopher Nolan ,  Emma Thomas

Suç işleyenlerden arındırılan bir yer, bir zaman sonra yeniden tehdit altında kalabilir ve işte o zaman yeniden kolları sıvayacak olanların mücadelesi de daha keskin olarak hayata geçecektir. Batman, Teğmen Gordon ve Savcı Harvey Dent bir araya gelerek Gotham Sokakları’nda bu işi kotarmış olsalar da ansızın ortaya çıkan Joker, işleri fena halde bozar. Onun dehası ile baş etmek kolay olmayacaktır. Gotham eski karmaşa dolu günlerin eşiğindedir. Batman yeniden kurtarıcılığa soyunurken kendi varlığının bulduğu anlamı da sorgulamaya başlar. O aslında suçluların sayısını azaltıyor mudur yoksa çoğaltıyor mudur bunu gerçekten anlamak isteyecektir.

3. ilginç film : High Fidelity – Sensiz Olmaz

 

En ilginç film önerileri top 10 İnceleme Sosyal Medya onerileri ilginç bilgiler ilgin

2000 – ABD ,  İngiltere

Dram ,  Komedi ,  Müzikal

113 Dak.

Stephen Frears

Catherine Zeta-Jones ,  Tim Robbins ,  John Cusack , Jack Black ,  Drake Bell

John Cusack ,  Steve Pink ,  Scott Rosenberg ,  D.V. DeVincentis

Tim Bevan ,  Rudd Simmons

Rob Gordon, Chicago’da eski moda longplay ve 45’lik plaklar satan bir plak dükkanı sahibidir. Batmak üzere olan bu dükkanda en büyük zevki, belli konuları temel alarak ‘Top 5’ müzik listeleri hazırlamaktadır. Onun bütün gün müzikle uğraşmasına dayanamayan sevgilisi Laura’nın terk etmesiyle birlikte bu kez de ‘Tüm Zamanların En İyi Terkedilme Şarkısı’ listesi hazırlamaya girişir.Bu arada da geçmişteki beş kız arkadaşıyla ilişkilerinin neden bittiğini düşünmek zorunda kalacaktır.

2. ilginç film : Eternal Sunshine of the Spotless Mind – Sil Baştan

En ilginç film önerileri top 10 İnceleme Sosyal Medya onerileri ilginç bilgiler ilgin

2004 – ABD

Bilim Kurgu ,  Dram ,  Romantik

108 Dak.

Michel Gondry

Jim Carrey ,  Kate Winslet ,  Mark Ruffalo ,  Kirsten Dunst,  Elijah Wood

Sezai Aydın ,  Elif Acehan ,  Tolga Tibet ,  Özgür Özdural,  İlham Erdoğan

Michel Gondry ,  Charlie Kaufman ,  Pierre Bismuth

Steve Golin ,  Anthony Bregman

İki yıl boyunca beraber olduğu sevgilisinden oldukça şaşırtıcı bir haber alan Joel Barish, bir teknolojik deneye katılan sevgilisine ilişkilerini tamamen hafızasından silinmeden hatırlatmaya çalışmaktadır. Yani Barish’in kim olduğunu bile hatırlamamaktadır. Bu gelişme üzerine küplere binen adam, aynı prosedürü kendi üzerinde de gerçekleştirmek ister.
Film, adamın hafızaları silinirken, yaşanılan ilişkiyi gözler önüne serer. Adam da bir kez daha oldukça iyi başlayan ve sonradan tadı kaçan ilişkiyi izler. Fakat zaman geçtikçe ve sıra yaşanılan güzel şeylere gelince, üzerindeki müdaheleyi durdurmak ister. Pişman olmuştur!

1. ilginç film : Memento – Akıl Defteri   

En ilginç film önerileri top 10 İnceleme Sosyal Medya onerileri ilginç bilgiler ilgin

ilginç film

2000 – ABD

Gizem ,  Suç

113 Dak.

Christopher Nolan

Guy Pearce ,  Joe Pantoliano ,  Carrie-Anne Moss ,  Mark Boone Junior ,  Jorja Fox

Christopher Nolan ,  Jonathan Nolan

Elaine Dysinger ,  Jenninfer Todd

Leonard Shelby, pahalı takım elbiseler giyer, son model bir Jaguar kullanır; bunun yanında ucuz, tanınmamış motellerde konaklar ve ödemelerini hep nakit parayla gerçekleştirir. Başarılı bir iş adamı görüntüsündedir… Ancak Leonard’ın tek işi intikam almaktır; karısının ırzına geçip öldüren adamın peşindedir. Şüpheleri polis tarafından dikkate alınmayan Leonard’ın yaşamındaki tek mücadelesi, adalet arayışı uzerine kurulmuştur. Katili belirlemesinde ise büyük bir zorlukla karşı karşıyadır. Leonard’ın nadir görülen, tedavisi olmayan bir hafıza kaybı hastalığı vardır. “Kaza” oncesi olayları tüm ayrıntılarına kadar hatırlayabilen Leonard, 15 dakika önce ne olduğunu, ne yaptığını, nereye gittiğini ve neden gittiğini bilememektedir.

Sürpriz sonuyla şaşırtan 5 film

 1. The Shawshank Redemption
 2. The Usual Suspects
 3. The Secret in Their Eyes
 4. The Sixth Sense
 5. Incendies

Bu filmler ve oyuncular hakkında daha geniş bilgi edinmek isterseniz www.imdb.com adresinden bu bilgilere ulaşabilirsiniz. İyi eğlenceler …

En ilginç film önerileri top 10 İnceleme Sosyal Medya onerileri ilginç bilgiler ilgin

Leave a Reply