Menu

iş Kıyafetleri Nasıl Temizlenir?

İş kıyafetleri  iş saatleri içerisinde çalışırken kullanılan kıyafetlerdir. iş kıyafetleri genelde hafta sonları yıkanır. İş kıyafetlerinin kirlenmesi meslekten mesleğe farklılık gösterir. Örneğin bir tamir atölyesinde çalışıyorsanız, muhtemelen iş kıyafetleriniz yağ ve kir içerisinde kalacaktır. İş kıyafetleriniz çok yağlı olduğu zaman, makineye atmadan önce bir gece deterjanlı suda ıslatın. Yağlar lekeleri deterjanlı suda çözünecektir. Bir gece beklettikten sonra makineye atıp ön yıkama yapın. Yağ lekelerinden eser kalmayacaktır.

iş kıyafetleri temizliği

İş kıyafetlerinizdeki lekeler için sirke kullanabilirsiniz. Sirke iyi bir leke çıkarıcıdır. İş kıyafetlerinizden lekeli olan kısım üzerine sirke dökün. Biraz beklettikten sonra sabunlayıp çitileyin. Bu işlemden sonra makinenin ön yıkama programını ayarlayıp, iş kıyafetlerinizi makinede güzelce yıkayın. Kıyafetleriniz tertemiz olacaktır.

İş kıyafetleri nasıl temizlenir, iş kıyafetlerini temizlemek zor mudur, iş kıyafetlerini temizlemek için, alternatif olarak neler kullanılabilir? İş kıyafetlerini temizlemek için kuru temizleme sıvısı kullanabilirsiniz. Özellikle zorlu lekelerde kuru temizleme sıvısı çok işe yarayacaktır. Kuru temizleme sıvısını lekenin üzerine direk dökün. Islak bir bezle lekeyi silin. Leke çıkana kadar silmeye devam edin. Lekeyi silmeye vaktiniz yoksa kuru temizleme sıvısını döktükten sonra direk iş kıyafetlerinizi makineye atıp, ön yıkamalı bir program yapın.

İş kıyafetlerini yağdan arındırmak için her hafta düzenli olarak iş kıyafetlerinizi yıkayın. Yağlar kıyafetlerin derinine işlemeden zamanında müdahale edin. Kıyafetleriniz ilk günkü gibi temiz kalsın.

iş Kıyafetleri Nasıl Temizlenir? İlginç Bilgiler  yafetleri temizlenir

Leave a Reply