ilişkiden sonra vücutta oluşan değişiklikler


Kasım 12, 2015

ilişkiden sonra vücudunuzda bir çok değişiklik olduğunu biliyor muydunuz? Peki kızlık zarı bozulduktan sonra vücutta değişiklikler olur mu? ilişkiden sonra vücudunuzun verdiği tepkilere ve  değişimlere göz atalım. ilişkiden sonra yalnızca duygularınızın mı değiştiğini düşünüyorsunuz? Evlendikten sonra hormon değişimi nasıl olur? Evlendikten sonra vücuttaki değişiklikler nelerdir?

Bir internet dergisinde yayınlanan ilişki araştırmasında, Burnumuza gelen kötü rahatsız edici kokuların ve terlemenin kişileri düşünüldüğü gibi negatif yönde etkilemediği kanıtlandı.

Yapılan araştırmalarda insanların acı eşiğinin ilişki sırasında yükseldiği ve herhangi bir darbede hissedilen acının oldukça az olduğunu kanıtlandı.

Birçok kişi  ilişki sırasında istemsiz bir şekilde küçük darbelere maruz kalabiliyor fakat ilişki sırasında acı hissedilmediği için bu kazalar ilişkiden sonra anlaşılır.

İlişki sırasında beyinde oluşan değişiklikler

Beynimiz keyifli ve keyifsiz şeyleri bize bildirmek için bir merkez olarak çalışır. Genital bölgemizde bulunan farklı sinirler iletişime geçer. Kadınlar iki farklı orgazm yaşarlar. Klitoral ve vajinal.
Bu iki orgazmın kan akışı ve duyumları farklıdır. İki orgazmda da farklı sinirler uyarılır. Ancak en fazla sinir klitoriste bulunur. Yaklaşık 8000 tane sinir uçu uyarıma geçer ve beyin ile iletişime geçer.


Bilim insanları ilişkilerin beyin üzerinde nasıl bir etki yarattığı konusunda oldukça kapsamlı araştırmalar yapıyor.Bu araştırmaların başında neler var onları ilerde inceleyeceğiz.

Şu an belli başlı olanlara bakalım:

1- Güven hissi

2-Hayata bağlılık

3-Düşünce hali

4-Kıskançlık

5-Dalgınlık

6-Sabah mutluluğu

7-Enerji

Kızlık zarı bozulduktan sonra

ilişkiden sonra Kızlık zarı bozulduktan sonra ilişkiye girenlerin görebileceği miktarda yani bir damladan tutunda kişiden kişiye farklılık gösteren değişik oranlarda kan gelir.  Kanama ihtimali yüksek ihtimaldir. Bu oran genellikle yüzde 90 civarıdır, bazı kişilerde ise esnek kızlık zarı bulunmaktadır. Bu kişilerde kızlık zarından kaynaklı kanama olmaz ve yırtılma olmadığı için kanama görülmez.Fakat dikkatli jinekologlar tarafından anlaşılabilecek esnemeler görülür.

Kızlık zarı bozulduktan sonra vücutta ne gibi değişiklikler olur ?

Kızlık zarının bozulması durumunda kadın vücudunda değişiklikler olmaz.

Sadece Vajina girişi açılır, ve ilişkiye hazır hale gelinir. Kızlık zarının bozulması ve ilişki ile birlikte,

kadın vücudunda değişiklikler olmaz. Yani evlendikten sonra vücutta değişiklikler olmaz.

İlişkiden sonra ne gibi değişiklikler olmaz?

  • Kalça genişlemesi,
  • Yürüme değişikliği,
  • Kilo artışı,
  • Adet düzensizliği veya değişimi   OLUŞMAZ.

Hamile kalınması ile kızlık zarı arasında hiçbir ilişki yoktur. Hamile kaldığı halde zarın bozulmadığı vakalara rastlanmaktadır.

Bu kadınların kızlık zarı doğum esnasında bozulur.

Kızlık zarı bozulduktan sonra gelen kahverengi akıntılar

ilk cinsel ilişki sonrası vajinada yanma benzeri hisler oluşabilir, bunlar normaldir, Bazı kişilerde ilişkiden bir kaç gün sonra, yada bir süre sonra  vajende bekleyen pıhtılaşan kan kahverengi olarak gelebilir, ya da çamaşırınızda sonradan farkedilebilir. Kanamanın rengine bakılarak herhangi bir yorumda bulunmak doğru değildir.

Kızlık Zarı Dikilir mi?

Evet Kızlık zarı dikilir. Kızlık zarı ameliyatı tıp dilinde Hymenoplasty olarak geçer.

Kızlık zarı diktirmek nasıl olur ?

İlişki sırasında kanama gerçekleşmesi için organ girişine yapılan cerrahi basit müdaheleye kızlık zarı dikimi denir. Kalıcı kızlık zarı dikimi  ve flep yöntemi mevcuttur.

Kızlık zarı dikim ücretleri ne kadardır?

Kesin bir fiyat olmamakla birlikte 3000-5000tl arasında değişmektedir. Kaliteli sağlık kuruluşları dışındaki merkezler tavsiye edilmemektedir.

ilişkiden sonra pişmanlıklar üzerine yayın yapan bilimsel yayın organı Davranış Arşivleri, son sayısında kadınların ve erkeklerin hayatındaki en önemli pişmanlıkları konusunda bir anket sonucu yayımladı. Teksas Üniversitesi tarafından 24 bin kişinin katılımıyla düzenlenen anket sonuçları kadınların ve erkeklerin  çok farklı ilişki pişmanlıkları olduğuna işaret etti.

İlişki sonrası pişmanlıklar

Kadınların ilişki sonrası pişmanlıkları

1. Yanlış partnerle birlikte olmak (yüzde 24)
2. Şu anki veya eski partnerlerini aldatmak veya aldatmış olmak (yüzde 23)
3. İlişkiye çok hızlı başlamak (yüzde 20)

Erkeklerin ilişkiden sonra pişmanlıkları

1. Olası bir ilişkide arkadaşına doğru hamle yapmamak (yüzde 27)
2. Gençlik  yaşamlarında daha maceraperest ve tutkulu davranmamak (yüzde 23)
3. Sevgilisi yokken daha maceraperest olmamak (yüzde 19)

ilişkiden sonra vücutta oluşan değişiklikler haberine benzer haberler :

"ilişkiden sonra vücutta oluşan değişiklikler" yazısı hakkında yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Ayşe Karapınar Aralık 26, 2016

Yazı için çok teşekkür ederim aradığımı buldum sağolun.