Bir varmış Bir yokmuş. Aykut Erdoğdu klip seslendirdi.
Yıllar önce yaşam nasıldı ?
Uyku nedir, Kaç saat uyku yeterlidir ?
Referandumda oyunuz ne olacak?

Hızlı resim teknikleri, resim kalemleri

Aralık 14, 2016


​Hızlı resim teknikleri Resim , Yaparken Beyaz kağıt üzerine siyah çizgilerle resim üç şekilde yapılır: Mürekkepli kalemle, kurşun kalemle, kömür kalemiyle. Boyalı bir resimde ressam, resmini yapmak için boya kullanır. Mürekkepli ya da kurşun kalemle resim yaptığınız zaman ise, sadece bu kalemlerin çizdiği çizgileri kullanmak zamnda kalırsınız. Yaptığınız resme biraz daha canlılık verebilmek için bir […]​Hızlı resim teknikleri

Resim , Yaparken
Beyaz kağıt üzerine siyah çizgilerle resim üç şekilde yapılır: Mürekkepli kalemle, kurşun kalemle, kömür kalemiyle. Boyalı bir resimde ressam, resmini yapmak için boya kullanır. Mürekkepli ya da kurşun kalemle resim yaptığınız zaman ise, sadece bu kalemlerin çizdiği çizgileri kullanmak zamnda kalırsınız. Yaptığınız resme biraz daha canlılık verebilmek için bir dereceye kadar da gölgeden faydalanabilirsiniz. Ama asıl önemli olan, çizgidir.

Resim kalem çeşŸitleri

Bir kurşun kalem aldığınız zaman üzerinde şuna benzer işaretler bulunduğunu görmüşsünüzdürzl , 2b, 4B vb. Bu harf ve sayılar bize kalemin sertlik derecesini gösterir. «2b» işaretli bir kalem, «Hb», den daha yumuşak «481p işaretli kalem :2b» işaretliden daha yıımuşaktır.

Resim kalemi nasıl tutulur

Kurşun kalemle resim yaparken, kalemin ucunu sivri olarak açmak çok önemlidir. Ayrıca kalemi parmaklarınız arasında çok sıkmamalı, kâğıda da kuvvetli şekilde bastırmamalısınız. Bazen çizdiğiniz resim kağıdın arkasına kadar çıkar. Bu kadar bastırarak yapılan resim iyi olmaz.
Resim yapmaya ilk başlandığı zaman kullanılacak en uygun kalem «2b» dir. ilk denemelerinizi bir kağıt üzerinde keskin düz ve eğri çizgiler yaparak ve kağıt üzerinde hareket ettirirken kalemin pamaklarınız arasında rahatça kımıldamasına imkan veriniz.

Çizgi resim teknikleri

Çizgilerle resim yaparken, resmini yaptığınız şeyin bazı parçalarını gölgelerle belirtmelisiniz. Gölgelerin çoğunu da, çizgilerinizi kalınlaştırarak yaparsınız, Örneğin bir ağaç dalının resmini çiziyorsanız, daha ışık vuran yerı leri ince çizgilerle, gölgede kalan parçalarını ‘da kalın çizgilerle belirtirsiniz.’ ‘
‘Bunu denedikten sonra, çapraz çizgilerle gölgeleri daha değişik şekillerde belirtebilirsiniz. Önce bir yönde çizdiğini: gölgeli çizgiler üzerinden, çapraz yönde başka gölgeli çizgiler çizebilirsiniz.

 

Resimde ışık ve gölge
Hızlı resim teknikleri, resim kalemleri haberine benzer haberler :

Hızlı resim teknikleri, resim kalemleri konusunda birşeyler söyle :

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Mustafa Alkan Aralık 26, 2016

Twitter ve Pinterest hesabınızdan takip ediyorum sitenizi teşekkürler.