Menu

Hiç Kilo Almayan Kadınların 7 Alışkanlığı

İşte hiç kilo almayan bazı insanlar. Bu doğru olmasa da (kilomuz sürekli dalgalanıyor), bazı insanların sürekli olarak sağlıklı kilo aralıklarında kaldığı doğrudur. Ve hormonlar veya yaş gibi kontrol edilemeyen faktörler bir yana, kişinin sağlıklı kalmasına yardımcı olacak bazı genel alışkanlıkları keşfetmek yararlı olabilir.

Üst uç! Boyunuz için ideal ağırlık aralığınızın ne olduğunu bilmek önemlidir. Aksi takdirde, gerçekten kilo vermeniz gerekip gerekmediğini ve eğer öyleyse ne kadar olduğunu bilemezsiniz. Yetişkinseniz, sağlıklı kilo aralığınızı keşfetmek için bu yetişkinin BMI hesaplayıcısını kullanabilirsiniz.

Hiç Kilo Almayan Kadınların 7 Alışkanlığı Kadın Sağlık  rejim kilo vermek kilo almak kilo diyet almayan

1. Hepsi planlama ile ilgilidir.

Benimsenmesi gereken harika bir alışkanlık, öğünlerinizi planlamak ve düzenli aralıklarla yemektir. Planlama, kalori ödeneğinize bağlı kalmanıza yardımcı olur. Düzenli yemek yeme saatleri, kalori yakımını hızlandırmaya yardımcı olur ve gün boyunca şekerli veya yağlı yiyecekler için istekleri en aza indirir.

2. Yeşillerle sararlar.

İster burger, ister taco, ister en sevdiğiniz sandviç olsun, hepsini marul yapraklarına sarabilir ve yine de o harika tadı ve gevrekliği elde edebilirsiniz! Sağlıklı ikameler bulmada yaratıcı olun.

3. Bilgili ve öz farkındalar.

Bilimsel tavsiyeler konusunda bilgi sahibi olmak önemlidir, ancak aynı zamanda kendi vücudunuzdan bir şeyler öğrenmek de önemlidir. Örneğin, bazı insanlar kilo vermek için akşam yemeğini 19:00 yerine akşam 6’da yemeyi daha iyi bulur. Burada kapsamlı bir doğru ya da yanlış seçim yoktur, bir seferin diğerinden daha iyi olduğunu öne sürecek bilimsel veriler dağları yoktur – bu seçim, kilo verirken yapacağınız diğer birçok küçük seçim gibi, kendi vücudunuza göre kişisel bir tercihtir. Cevap verir.

Hiç Kilo Almayan Kadınların 7 Alışkanlığı Kadın Sağlık  rejim kilo vermek kilo almak kilo diyet almayan

4. Daha küçük bir tabak kullanırlar.

Vücudun dolu olduğunu fark etmesi 20 dakikayı bulabilir ve bu nedenle daha küçük bir tabak yemek yemenizi yavaşlatabilir. Küçük tabağınızı bitirdikten 20 dakika sonra hala açsanız, ancak o zaman biraz daha yiyin. Aksine, daha büyük bir tabak size bu seçeneği vermez; sizi sadece her şeyi bir kerede yemeye teşvik eder.

Hiç Kilo Almayan Kadınların 7 Alışkanlığı Kadın Sağlık  rejim kilo vermek kilo almak kilo diyet almayan

Tilki Peşinde ile Hayatınızı Basitleştirin

5. Sıvı kalorilerden uzak dururlar.

Şekerli kahve veya meyve suları gibi içecekler, günlük kalorilerinizin çoğunu almanın harika bir yoludur. Bu yüzden yüksek kalorili içeceklerden uzak durduğunuzdan emin olun!

6. İşlenmiş gıdalardan kaçınırlar ve tam tahılları seçerler.

Araştırmaya göre, tam tahıllar karın yağlarıyla “savaşır”. İçlerinde bulunan sağlıklı lif miktarı da daha uzun süre tok hissetmenize yardımcı olur.

7. Her zaman merdivenleri kullanırlar!

Egzersizi rutininize sıkıştırmak zor olduğunda, merdivenlerden çıkmak aktif kalmak için harika bir yoldur. Hareketsiz araba sürmekten kaçınmak için merdivenleri kullanarak ve yürüyerek gün boyunca hareket etmek, egzersizi günlük yaşama dahil etmenin mükemmel bir yoludur.

Bu basit ipuçları, kilo vermek veya sağlıklı kilonuzu korumak için harikadır. Ancak unutmayın, her kilo alımı kötü değildir. Dolayısıyla, bu ipuçlarından herhangi birini denemeden önce, devam etmeden önce gerçekten kilo vermeniz gerekip gerekmediğini görmek için sağlıklı kilo aralığınızı keşfetmeyi unutmayın.

Hiç Kilo Almayan Kadınların 7 Alışkanlığı Kadın Sağlık  rejim kilo vermek kilo almak kilo diyet almayan

Leave a Reply