Menu

Gümüş Nasıl Parlatılır ?

Gümüş; aksesuar, takı, mutfak eşyası gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Peki gümüş nasıl parlatılır ?Gümüşler, zaman içerisinde kullanıldıkça kararır. Bu nedenle belirli aralıklarla gümüşleri temizlemek, parlatmak gerekir.

Evde Gümüş Nasıl Parlatılır ?

Kararan gümüşleri parlatmak için, karbonat kullanabilirsiniz. Kararan gümüşleri parlatmak için, gümüşlere zarar veren, çizen, maddeler kullanılmamalıdır. Kararan gümüşleri temizlemek için, bir leğenin içine biraz ılık su koyun. Sonra içine iki yemek kaşığı karbonat koyun. Gümüşleri hazırladığınız suyun içine, atın. Biraz beklettikten sonra, gümüşleri çizmeyen yumuşak bir süngerle sürtün. Bu işlemden sonra sirke ile gümüşlerinize işlem yapın. Kararan gümüşleriniz parlayacaktır.

Evde gümüş temizliği nasıl yapılır, evde gümüş temizliği yapmak zor mudur, evde gümüş nasıl parlatılır , evde gümüş eşyalarınızı temizlemek için, bir kabın içine sıcağa yakın su koyun.

Sonra içine, biraz tuz ve karbonat ilave edin. Karıştırarak suyun içinde tuzun ve karbonatın erimesini sağlayın. Gümüş eşyalarınız aynı zamanda parlamasını istiyorsanız, su koyduğunuz kabın içini alüminyum folyo ile kaplayın. Gümüşleriniz bu suyun içinde alüminyum folyoya temas ettikçe parlayacaktır. Bir iki saat kadar beklettikten sonra gümüşlerinizi çizmeyecek yumuşak bir süngerle sürtün.

Evde gümüşlerinizi doğal temizleyiciler ile temizlediğiniz gibi, kimyasal temizleyiciler ile de temizleyebilirsiniz. Marketlerden kimyasal gümüş temizleyiciler alabilirsiniz. Evde gümüşlerinizi kimyasal temizleyiciler ile temizlemek için, yumuşak bir süngerin üzerine biraz kimyasal temizleyici dökün. Gümüşleriniz parlayıncaya kadar sürtmeye devam edin.İnanın gümüşlerinizin parlaklığını gören arkadaşlarınız size övgü dolu ilginç sözler söyleyeceğinden emin olabilirsiniz.

Gümüş Nasıl Parlatılır ? İlginç Bilgiler  parlat

One Response

Leave a Reply