Google Translate Sesli Çeviri Nasıl Yapılır?


Şubat 18, 2016
Google Translate Sesli Çeviri Nasıl Yapılır?
Rate this post

Google Translate kullanımı kolay bir çeviri yapma aracıdır. Son yıllarda büyük oranda bir gelişim kaydetmiştir bu sayede yapılan çeviriler büyük oranda doğruluk sunmaktadır. Peki hem tarayıcı üzerinden kullanılan hem de android ve diğer mobil işletim sistemleri için uygulaması bulunan Google Translate ile sesli çeviri nasıl yapılır ve ayarlar nasıl olur? Bunun için uygulamanız gereken bir kaç adım var.

Google Translate Sesli Çeviri

Adım 1. Öncelikle Google Translate uygulamasının en son güncel sürümüne sahip olduğunuzdan emin olun eğer ki emin değilseniz Google Play mağazasına giderek gerekli güncellemeleri gerçekleştirin.

Adım 2. Son sürümüne güncellemiş olduğunuz uygulamayı çalıştırın.

Adım 3. Bu adım önemlidir çünkü çevirinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi doğru algılama ve sunma dillerini seçmeniz ile alakalıdır. Dolayısıyla dil ayarlarını yapmamız gerekiyor ve bunun için sol taraftaki menüden giriş dilini seçiniz. Giriş dili (input) sizin çeviri için kullanacağınız dildir. Yani siz hangi dili konuşacaksınız bu önemlidir. Eğer siz İngilizce konuştuğunuzda başka bir dile çevirilmesini istiyorsanız, o halde giriş dilini İngilizce olarak seçmelisiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta ise Google Sesli Çeviri uygulamasının şimdilik sadece 17 dili desteklediğidir. Bu diller arasında Türkçe ve en çok kullanılan Avrupa dilleri de bulunuyor. Son olarak Sağ menüden çıkış dilini ayarlamayı unutmayın.

Adım 4. Mikrofonu aktif edin ve çevirisi yapılacak cümleyi açık, net, hatasız, eksiksiz telaffuz edin. Çok hızlı konuşmayın ve gerektiğinde klavyeyi kullanarak cümlenizde düzeltme yapın.

Güncelleme:

Google translate artık gelişti. Android ve iphone uygulamaları ile anlık sesli çeviri yapabilecek düzeye ulaştı. Ve Türkçe için vereceği desteği arttıracağını açıklayan google Türk kullanıcıları sevindirdi.

Sitemizin tüm dilleri kullanan kişiler tarafından da takip edilmesi için google translate kullanmaktayız.

Örneği Fransızca konuşan bir kişi sitemize girdiği anda sayfamızı Fransızca olarak görmekte. Bu da bir google translete hizmeti.

Site için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

https://translate.google.com/

 

Google Translate Sesli Çeviri Nasıl Yapılır? Sosyal Medya translate sesli google eviri

Etiketler: , , ,

Google Translate Sesli Çeviri Nasıl Yapılır? haberine benzer haberler :

"Google Translate Sesli Çeviri Nasıl Yapılır?" yazısı hakkında yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Leyla mecnun Aralık 31, 2016

Google Translate ile Sesli Çeviri Nasıl Yapılır? konusunda başka yazılarınızda bekliyoruz.