Menu

Gebelik Testi Nasıl Yapılır ?

Eğer hamile olduğunuzu düşünüyorsanız, bu durumda gebelik testi yaptırmaya karar verebilirsiniz. Pek çok farklı gebelik testi yöntemi vardır ama öncesinde gerçekten de gebe olduğunuza dair çeşitli etkileri hissetmeniz gerekir. Bu sayede test için uygun olup, olmadığınızı da daha iyi bir şekilde anlarsınız.

Hastanede Gebelik Testi Yaptırmak

Hastanede uygulanan gebelik testleri daha çok idrar ya da kan testi ile yapılmaktadır. Çünkü eper bir bayan hamile kaldıysa, burada HCG isimli hormon devreye girerek kana ve idrara karışır. Dolayısıyla kişinin hamile olup, olmadığını anlamak bu testler ile hem daha kolay hem de daha kesindir. Daha çok hastane ortamında tercih edilen bu yöntem, evde de uygulanabilmektedir. Bunun için genellikle sabahki idrar göz önünde bulundurulur çünkü insanların genel olarak en yoğun miktarda idrarlarını sabah yaparlar dolayısıyla idrar içeriğindeki değerler kesin niteliğindedir.

Evde Gebelik Testi Yapmak

Evde yapılacak gebelik testleri için eczaneden ilgili gebelik testleri ürününü kolayca satın alabilir evinizde kolay bir şekilde gebe olup, olmadığınızı anlayabilirsiniz. Eczanede satılan gebelik testi ürünleri de daha çok idrar ile ilgilidir. Bu nedenle ürünü satın aldığınızda kullanımı kolay ve tekrardan hastaneye gidip test yaptırmanıza da gerek yoktur. Ancak bir şüphe durumunda ya da emin olmak istiyorsanız, bu durumda bir uzmana ya da bir hastaneye giderek, kan testi ile gebe olup olmadığınızı kontrol ettirmeniz daha doğru ve sağlıklı olacaktır. Unutmayın ki gebelik hassas ve önemli bir konudur bu yüzden bir uzman ya da hastaneye gitmeyi es geçmeyin. Eşinizin, sizin hamile olduğunu duyup size söyleyeceği romantik ve ilginç sözler ise size hediye olacaktır:)

Gebelik Testi Nasıl Yapılır ? Hamilelik Kadın  testi gebelik

One Response

Leave a Reply