Menu

Foursquare Nasıl Kullanılır ?

Foursquare ilk olarak 2009 yılında kurulan ve dünya çapında facebook ve twitter teknolojilerinden sonra gelen ve çok sayıda kullanıcısı bulunan bir sosyal ağ hizmetidir. Bu sistem sayesinde yer aldığınız bir çevrede etrafınızda hangi mekan ve yerleşim birimlerinin yer aldığını kolayca tespit edebilir ve bu mekanların olanaklarından faydalanabilirsiniz. Foursquare sistemi sayesinde ziyaret ettiğiniz herhangi bir mekan hakkında görüşlerinizi, ilginç sözler içeren övgülerinizi, sevdiklerinizle paylaşabilir ve onların da yorumlarını alabilirsiniz.

Foursquare Nedir ?

Sistemin kullanımı oldukça basittir. Sistemi açtığınızda karşınıza ilk olarak ”ana menü” kısmı çıkmakta ve bu bölümde yer alan en çok tercih edilenler, öğle yemeği, kahve, akşam yemeği, tatlı, gece hayatı, alışveriş ve eğlence gibi bölümler yer almaktadır. Bu bölümde bulunan özellikle ”en çok tercih edilenler” bölümü diğer menülerin genel özetini taşımaktadır. En çok tercih edilenler kısmı o gün en çok hangi mekanların popüler olduğu hakkında size bilgi vermektedir. Diğer menüler ise otomatik olarak size tavsiyeler yapmaktadır.

Foursquare Nasıl Kullanılır ?

Örneğin; akşam yemeğini yemek istiyorsanız o kategoride yer alan restaurantları karşınıza listeler halinde getirmektedir. Sistemin ikinci kısmında ise; hakkında bilgi sahibi olmadığınız bir şehre gittiğinizde burada yer alan oteller, restaurantlar gibi konaklayabileceğiniz mekanları tercih eden kullanıcıların tavsiyelerini görüntülemenize olanak sağlamaktadır. Bu sayede tercih ettiğiniz bir mekana gidebilir ve konaklama ihtiyacınızı yerine getirebilirsiniz. Sistemin üçüncü ve son kısmında ise; Tavsiyelerin bulunduğu bir bölüm olan bu bölüm sayesinde eklediğiniz kullanıcıların tüm yorum ve tavsiyelerini okuyabilirsiniz.

Foursquare Nasıl Kullanılır ? Yemek Tarifleri  kullan foursquare

Leave a Reply