Menu

Firefox Tarayıcı Eklentileri ve Ayarlarını sıfırlama yöntemi nedir?

Firefox tarayıcı eklentileri kullanan çoğu kullanıcı zaman içerisinde yavaşlama ya da donma gibi şikayetler ile çeşitli çözüm yolları aranmaktadır. Özellikle de Firefox tarayıcı eklentileri ve ayarlarını sıfırlama yöntemi nedir, sorusu ile tarayıcıyı sıfırlamak ve donma gibi oluşabilen sorunları ortadan kaldırma işlemleri uygulanmaktadır. Teknoloji dünyasında her sorunun bir çözümü olduğu gibi Firefox tarayıcısının eklentilerini ve ayarlarını sıfırlama noktasında da belli başlı çözüm yolları bulunmaktadır. Gelin bu sorunun da çözüm yollarına birlikte bakalım.

Adım Adım Ayarlarınızı Sıfırlayın

Firefox tarayıcı eklentileri ve ayarlarını sıfırlama yöntemi için birinci adım son sürümün yüklü olduğundan emin olmaktır. Daha sonra da Yardım bölümünden Firefox hakkında adımlarını tek tek uygulamak gerekmektedir. Eğer son sürüm yüklü değil ise yardım bölümünden Firefox’un son sürümü otomatik olarak güncellenecek ve bilgisayara yüklenecektir. Güncelleme işlemi tamamlandıktan sonra da Firefox yeniden başlatılacaktır.
İkinci adımda ise yine yardım bölümünden sorun giderme bilgileri adım adım takip edilmelidir. Devam eden diğer adımda da ekranın hemen sağ tarafında yer alan sıfırlama penceresi bulunmaktadır. Buradan Firefox tarayıcısının sıfırla butonuna tıklayarak Firefox tarayıcısının eklentileri ve ayarları tamamen sıfırlanabilmektedir. Firefox tarayıcısının eklentileri ve ayarları tamamen sıfırlandıktan sonra da varsayılan Firefox ayarları geri yüklenmektedir.
Firefox tarayıcısı üzerinden sıfırlama işlemi yaparken senkronizasyon ayarları, sekme grupları ya da araç çubukları gibi bazı eklentiler tamamen kaldırılmaktadır. Fakat şifreler, tarama geçmişleri, çerezler gibi eklentiler de kaldırılmamaktadır. Tüm bunların yerine yeni bir profil taşınmaktadır.

Firefox Tarayıcı Eklentileri ve Ayarlarını sıfırlama yöntemi nedir? İlginç Bilgiler  yontemi taray rlama nedir firefox eklentileri ayarlar

Leave a Reply