Menu

File Malzemeler Nasıl Temizlenir?

Özellikle yazın kullanılan cibinlikler file malzemeler den oluşan ürünlerdir. Bunların temizliği sıkça yapılmaz ise hemen toz olacağından renklerinde solma meydana gelebilir. File malzemeler nasıl temizlenir ve nasıl ilk günkü gibi durması sağlanır bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.
Öncelikle düzenli olarak temizliği yapılması gereken file malzemeler, yıkama yapılmadan önce silkelenerek üzerinde bulunan tozlardan arındırılması gerekir. Bu daha çok cibinliklerde uygulanacağından cibinliğinizi çıkarttıktan sonra sıkı bir şekilde silkelerseniz üzerideki tozlar yıkama esnasında zorluk çıkarmayacaktır. Bu malzemeler yıkandıktan sonra güneşe maruz kalarak kurutulmaması gerekir. Aksi halde renkleri solacaktır. Silkeleme işlemi yaptıktan sonra soğuk su ve deterjan içerisinde bekletmelisiniz. Çünkü fileye yapışan tozların silkelemeden sonra çıkmayan tozlar temizlenmesi gerekir. Bu sayede suyun içerisine kalan tozlar çıkacaktır.
Bekletip yıkadıktan sonra durulama işlemini de yapıp hafif sıkarak kurumaya bırakmalısınız. Asla güneşe koymayın. Kuruduktan sonra filede oluşan tamir işlemlerini de yapıp tekrar kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Kuruma işlemini gölge bir yerde yapmanız file malzemelerin daha sağlıklı kurumasını sağlar. File malzemeyi yıkadıktan sonra sert bir şekil almasını isterseniz de kolalama işlemi yapabilirsiniz.
File malzemeler nasıl temizlenir diye aklınıza takılan sorulara yanıtınızı yazımızda bulduğunuzu umuyoruz. Bu ürünleri kullanırken sıkça temizliğine özen gösterirseniz çok fazla aşınma ile karşılaşmazsınız. Bu sayede uzun süre file malzemelerinizi kullanabilirsiniz. File malzemeleri güneş ışığına maruz bırakmadan kurutulması gerektiğini unutmamalısınız.

File Malzemeler Nasıl Temizlenir? İlginç Bilgiler  temizlenir malzemeler

Leave a Reply