Menu

Emin ÇAPA kimdir

Emin Çapa Kanal D de , Referandum!da Hayır diyeceğini Twitter üzerinde açıkladıktan sonra kovulan İrfan Değirmencinin yerine getirilen isim oldu.

Emin ÇAPA kimdir Haber  kimdir

Kimdir Emin ÇAPA

1967, İzmit doğumlu olan Emin Çapa, İstanbul Üniversitesi’nin gazetecilik bölümünde okudu. Ekonomik entegrasyon teorileriyle ilgilendi. Üniversiteye başladığı sene Hürriyet’te stajyer olarak çalışmaya başladı.

Ardından Tempo Dergisi’nde ilk kez kadrolu ekonomi muhabiri oldu. Türkiye’nin ilk özel radyolarından Genç Radyo’nun kurucuları arasında yer aldı. İşçi-işveren konularına olan ilgisi nedeniyle kısa bir süre TİSK’te çalıştı ve toplu sözleşme pazarlıklarıyla ilgilendi. Sabah Gazetesi’nde 5 sene ekonomi muhabirliği ve Endüstriyel Ilişkiler üzerine haftalık köşe yazıları yazdı. Ardından TÜSİAD’da Muharrem Kayhan ve Erkut Yücaoğlu döneminde Başkan Danışmanı olarak çalıştı.

1999 Kasım ayından bu yana CNN TÜRK’te çalışıyor. Editör olarak başladığı CNN TÜRK hayatında, önce Ekonomi İstihbarat Şefi, ardından Ekonomi Haber Müdürü, son olarak da Ekonomi Müdürü oldu.

Emin Çapa’nın düzenli ilgilendiği alanlar arasında sanat tarihi, sanat-siyaset ve ekonomi ilişkisi, askeri strateji, astronomi, astrofizik, astrobiyoloji ve tarih, inovasyon, teknoloji ve amatör bahçıvanlık yer alıyor.

Emin Çapa Sözleri

  • Avrupa’nın bugün bulunduğu yere gelmesinin nedeni laiklik.
  • Türkiye bilimsel aklı kaybediyor, en korkunç gelişme bu.
  • 15 yıldır tam etyemezim, gayet sağlıklı, huzurlu ve mutluyum. (…) Hiçbir sinir sistemi gelişmiş canlı sizin için ölmeyecek. Bu öyle büyük bir huzur ki anlatılamaz.

 

 

Emin ÇAPA kimdir Haber  kimdir

Leave a Reply