Menu

Küf lekesini nasıl çıkarabilirim ?

Küf lekesi nasıl çıkar ? Evler yeterince havalandırılmadığı zaman ya da ev rutubet yaptığı zaman duvarlarında zaman içerisinde küf lekesi oluşur. Peki küf lekesini nasıl çıkarabilirim ? Duvarların küflü olması sağlık açısından son derece zararlıdır. Bu nedenle duvarlarda leke olduğu zaman bekletmeden temizlemek gerekir.

Küf lekesini nasıl çıkarabilirim ? İlginç Bilgiler  lekesini karabilirim

Küf lekesini nasıl çıkarabilirim

Küf lekesini neyle çıkarabilirim ?

Karbonat Kullanarak küf lekesi temizliği :

Duvardan küfü çıkarmak için saf alkol kullanabilirsiniz. Alkolü bir bezin üzerine döküp, küflü olan duvarı küfler çıkana kadar silmeye devam edin.Bu işlemin ardından duvarlarınızı sabunlu su ile güzelce silin. Evinizi günlük olarak havalandırmayı ihmal etmeyin. Sık sık koltukların arkasını görünmeyen yerleri kontrol edin. Duvarlarınızda küf lekesi oluşmasına izin vermeyin. Küf lekeleri genelde kış günlerinde daha fazla oluşur. Bu nedenle duvarlarınızı kışa girmeden güzelce silin ve bol bol havalandırın.

Bir kovanın içine ılık su koyun. İçine iki yemek kaşığı kadar karbonat ilave ettikten sonra duvarlarınızı hazırladığınız su ile küf lekeleri çıkana kadar silmeye devam edin. Silme işlemi bittikten sonra duvarlarınız kuruyana kadar evinizi bol bol havalandırın.

Küf lekesini nasıl çıkarabilirim ? küfü çıkarmak zor mudur, küf lekesi temizlendikten sonra tekrar oluşur mu konusunu konuşuyoruz. Evinizde rutubet varsa duvarları silseniz de zaman içerisinde küfü tekrar oluşacaktır. Küfü temizlemek için çamaşır suyu kullanabilirsiniz. Bir kovanın içine biraz ılık su koyun içine iki çay bardağı kadar çamaşır suyu koyun. Hazırladığınız su ile duvarlarınızı güzel bir şekilde silin.

Küf lekesini nasıl çıkarabilirim ? İlginç Bilgiler  lekesini karabilirim

Leave a Reply