Menu

Düşükten sonra HCG değerleri

HCG değerleri

İnsan koryonik gonadotropin (hCG), hamileliğin erken döneminde plasenta üreten hormon düzeyini test eder. Sağlıklı gebelikte hCG değeri öngörülebilir bir şekilde artar. Düşükle sonuçlanacak gebelik, hCG değerleri buna bağlı olarak artmaması durumunu gösterirken, düşük çocuk yetiştirme seviyesi, kadınlar arasında değişen hamile kalmadan önce ölçümü getirecektir. Düşükten sonra HCG değerleri normale dönmesi ne kadar uzun sürdüğünü öğrenmek ve başka bir gebelik denerseniz dikkat etmeniz gereken şeyleri öğrenmek için yazımızdaki detayları okuyabilirsiniz.

Düşükten sonra HCG değerleri Hamilelik Sağlık  ukten sonra erleri

Bu seviyedeki değişiklikler hakkında bir doktora danışmak en iyisidir ve diğer sağlık sorunlarının göstergesi olan anormal dalgalanmalar veya sayımda artış olup olmadığını görebilirsiniz.

Düşükten sonra HCG değerlerinin normale dönmesi ne kadar sürüyor?

HCG değerini normal seviyeye getirmek, hamilelik dönemine ve başlangıçta ​​ölçülen seviyeye bağlıdır. HCG değeri normale dönmeden önceki süre, erken gebelikte veya birkaç hafta sonra olabilir.

Düşük zamanında HCG değerleri

Gebelik süresi, vücuttaki hCG değerlerini etkiler. Örneğin, uzmanlar hCG değerlerinin, ilk kaçırılan menstruasyondan sonraki iki hafta içinde 1.080 ve 56.500 mlU / mL civarında olduğuna dair açıklamalarda bulunmuştur. Daha yüksek değerler, düşükten sonra normal sayıma geri dönülmeden önce daha uzun süre anlamına gelir.

Normal duruma dönmek için gereken zaman

Bir kadın kusur alırsa, doktor plasental dokuyu ameliyat prosedürleri ile çıkaracak ya da kendiliğinden ayrılıp ayrılmadığını görecektir. Plasenta olmadan, hCG seviyeleri 5 mlU / L’nin altındaki negatif değerlerine düşecektir.

Hususlar

Koryokarsinom

Düşükten dolayı hCG değerini artmaya devam ederse gerçek nedeni bilmek hayati önem taşımaktadır. Gebeliğin sonuna doğru, plasental kök hücreler, düşük veya normal doğumdan sonra büyür ve koryokarsinomaya neden olur. Çeşitli çalışmalar, kemoterapinin erken tedavi başlatıldığı sürece koryokarsinomayı vakaların %90’ında tedavi edebildiğini göstermektedir.

Öte yandan, molar gebelik gestasyonel trofoblastik hastalığa neden olabilir ve çalışmalar, toplanan olguların %10’unda moların çıkarılmasından sonra hCG değerlerinin yükseldiğini göstermektedir.

Ektopik gebelik

HCG değerlerini yükselmeye devam eden bir başka olgu da, bir kadın normal hamileliği ve ektopik hamileliği aynı anda yaşamasıdır. Ektopik gebeliklerde, fetus rahim dışı fallop tüpü gibi geliştiğinde cerrahi operasyon veya gebeliği durdurmak için ilaçlar gerekir. Özünde, ektopik gebelik, özellikle tüplerde olması durumunda devam edemez ve cerrahi veya tıbbi amaçlı indükleme gibi farklı prosedürler gerektirecektir. Çalışmalara göre, 4000 hamilelikten birinin, özel medikal dikkat gerektiren eşzamanlı intrauterin veya ekstrauterin gebelikler olabileceğini göstermektedir.

Yeniden gebe kalma

Düşükten sonra gebelik birçok insanın beklediğinden daha hızlıdır. Bir sonraki menstrüel akı, düşükten sonra dört ila altı hafta sonra tekrar başlayacaktır. Nadiren de olsa, düşükten sonra iki hafta gibi ovülasyon daha erken başlayabilir. HCG değeri yeni gebelik varlığı ile yükselir ve gebeliğin başarısız olup olmadığını görmek için bir işaret olarak kullanılabilir.

Düşükten sonra HCG değerleri Hamilelik Sağlık  ukten sonra erleri

Leave a Reply