Menu

Domates derin dondurucuya nasıl konur?

Derin dondurucuda domates saklayabilmek için bilmeniz gereken bazı önemli ipuçları vardır. Öncelikle derin dondurucuda uzun süreli saklayabilmek ve yılın herhangi bir döneminde tüketebilmek için doğru zamanlamayı bilmeniz önemli olmaktadır. Çünkü ancak hem daha uygun hem de daha olgun olduğu bir dönemde yapacağınız depolama, size önünüzde 1 yıllık boyunca, herhangi bir zamanda tüketebileceğiniz domatesleri sunacaktır.

Domates saklama ipuçları

Unutmayın ki domates artık yılın her ayı satılıyor ancak, kış mevsiminde satılanların büyük kısmı hormonlu olmaktadır. Dolayısıyla derin dondurucuda muhafaza edeceğiniz domatesleri kış mevsiminde sağlıklı bir şekilde tüketebilmek mümkündür. Öyleyse saklama ipuçlarını ele alalım.

Aslında eskiden beri özellikle ülkemizde ev kadınlarının daha çok kullandığı bir yöntem olan şişede saklama yöntemi tercih edilebilir. Bu işleme konserve de denilmektedir. Gerçekten de konserve işlemi hem kolay hem de uzun süre boyunca içeriğini korumaktadır.

Hatta öyle ki konserveyi bir menemen olarak da saklayabilir ve hazır kullanım ile kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. Bir diğer saklama yöntemi ise hiç bir şekilde hava almayacak bir poşete  doldurmak. Ancak bunu yapmadan önce domates kabuklarını soymayı unutmayın.

Domates derin dondurucuya nasıl konur? İlginç Bilgiler  konur dondurucuya domates derin

Leave a Reply