Doğal Makyaj nasıl yapılır?


Ekim 23, 2017
Doğal Makyaj nasıl yapılır?
Rate this post

Doğal Makyaj nasıl yapılır ? Doğal bir günlük makyajdan bahsederken, ilk olarak bu makyaj şeklini uygulamaya koyulmadan hangi tonları kullanacağımızı tercih edilmesinin doğru olduğuna karar vermemiz gereklidir.Bu karardan sonra nasıl yapılır sorusunu sorabiliriz.

Doğal Makyaj nasıl yapılır? Kadın Makyaj makyaj
En uygun renkleri bulmak da kişilerin yine kendi ten renklerine göre seçecekleri doğal tonlara en uygun makyaj seti tonları olacaktır.
Örnek gösterecek olursa, eğer teniniz buğday renklere veya sarı renklerine daha yakınsa; doğal makyaj uygulamak için kullanmanız gereken tonlar kesinlikle bej tonları olmalıdır.

Eğer buna uymayıp koyu veya daha soluk renkli bir cildiniz var ise şeftali rengi kıvamında ya da biraz daha uçuk pembe tonlarında doğal makyaj uygulamanız daha iyi görülmektedir.
Sade ve doğal makyaja başlamadan önce, geçmemeniz gereken ilk sıra teninizin temiz bir yapıda olmasını sağlamaktır. Genel olarak bu olay sadece makyaj öncesi değil, her zaman cildinize yapmanız gereken bir uygulamadır.

Makyaj Nasıl Yapılır

Makyaj nasıl yapılır ? Makyaj uygulamaları yanlış uygulandığı zaman istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Bu sebeple anlatılan uzman önerilerine kulak vermekte fayda var. Bizde sizlerin işine yarayacak Makyaj tüyo ve tekniklerini içeren birkaç tüyo aldık.

 

Gece makyajı uygulamaları nasıl yapılır

Nemlendirme bölümü: Gece Makyaj yapmaya başlamadan önce cildi bir tonik ile temizleyerek sonrasında nemlendirici kullanarak rahatlatıp makyaja hazır bir cilt elde etmemiz gerekir.

Fondöten uygulaması nasıl yapılır: Cilt şeklinize ve rengimize uygun fondöteni belirledikten sonra, bu ürünü bir fondöten fırçası ile yüzümüzdeki her bölgeye eşit ölçüde uygulayabilmek gereklidir. Uygulamayı boyun bölgesinin aşağı kısmına kadar yaptıktan sonra fondöten uygulamasını bitirebiliriz.Doğal Makyaj nasıl yapılır? Kadın Makyaj makyaj

Kapatıcı nasıl uygulanır: Cilt rengimize ve fondöten rengine koyu veya açık olmamasına dikkat ederek seçtiğimiz kapatıcıyı; boynumuzun aşağı kısmına, göz altlarına, dudak kenarımıza, burnumuzun üst bölümüne ve burnumuzun kenarlarına bir makyaj fırçası kullanarak sürmek gerekir.

Günlük makyaj uygulaması nasıl yapılır?

Cilt üzerinde yapılan uygulamalar: makyaj yapmaya başladığınızda, yüzünüze uygulayacağınız taban uygulama makyajın başlangıç yeridir ve buradaki kabiliyetiniz ne kadar iyiyse, makyaj sona erdiğinde görünümünüz bir o kadar iyi durumda olacaktır. Doğal bir makyajın, günlük makyajların da aslında ana noktası cilt üzerine yapılan makyaj uygulamasından geçmektedir.

Doğal Makyaj nasıl yapılır? Kadın Makyaj makyaj

 

Cildinize herhangi bir makyaj yapmaya başlamadan önce, ilk olarak cildinizi yıkayıp sonrasında bir tonik ile tüm cildinizi temizlemeniz şarttır. Bunun üstüne nemlendirici bir krem sürmek ardından da uygulayacağınız bu bakımla cildiniz günlük makyaj uygulamasına hazır hale getirecektir. Böylelikle bu uygulamayla daha doğal bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

Öneri, makyajı uygulamaya başladığınızda teninize yakın renkte doğal gözükecek bir fondöten seçimi yapmayı tercih ediniz.

Kolay doğal makyaj tekniği

5 adımda kolay ve doğal makyaj tekniği videosunu izlediniz. Kolay makyaj tekniklerini cildimize uygulamak adına, her şeyden önce cildimizin tamamını temizlememiz gerekmektedir. Kolay makyajı uygulamaya başlamadan önce cilde varsa temizleme jelleri ile iyice temiz duruma getirdikten sonra üstüne toniği de sürerek makyaja hazır hale getirmeniz en doğrusu olur.

Doğal Makyaj nasıl yapılır? Kadın Makyaj makyaj

Bu işlemleri sırayla gerçekleştirmeniz cildiniz üstünde uygulayacağınız makyaj işlemlerinin deri altına daha az emilmesini sağlar ve gözeneklerinizi de sıkılaştırmaya yardımcı olarak makyajımızın daha doğal görünmesini sağlar.

Yüz temizleme uygulamalarını bitirdikten sonra, yapacağınız kolay makyajın uzun süre kalıcı olmasını gerçekleştirmek için satın aldığınız makyaj bazını uygulamanız ve ardından bunun üstüne asıl fondötenini uygulamanız gerekmektedir.
Fondötenlerin olduğunca kendi cilt rengine ve ten yapısına uygun olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Doğal Makyaj nasıl yapılır? Kadın Makyaj makyaj

Etiketler:

Doğal Makyaj nasıl yapılır? haberine benzer haberler :

"Doğal Makyaj nasıl yapılır?" yazısı hakkında yorumlar

Yazıya 3 yorum yapılmış.

selcan ak Aralık 27, 2016

Yazınızı Paylaştım. Doğal makyaj nasıl yapılır? hakkında bilgi veren en güzel yazı.

Ayna Modelleri Ocak 6, 2017

Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bilgiler icin tesekür ederim. Benim elim malesef hic makkyaji yatgin degil ama tekrar deneyecem.

Nurhayat Ocak 4, 2019

Makyaj yapmak kolay da iş doğal ve dengeli makyaj yapabilmekte…