Sosyal Medya Ajansları
Hamile kalmanın yolları
Hamilelikte Depresyon
İlginç Sözler, İlginç Atasözleri ve Deyimler

Diyet içecekler şişmanlatıyor

Ocak 1, 2016


Diyet içecekler hakkında Amerikan Geriatri Derneği Dergisi ’nde çıkan bir araştırmada, gazlı diyet içecek içenlerin karın ve çevresinde içmeyenlere göre üç kat fazla yağlanma olduğunu saptadı. Amerikan Geriatri Derneği Dergisi ’nde yeni yayımlanan bir çalışma, gazlı diyet içeceklerin kilo aldırdığını ortaya koydu. Sharon Fowler, Ken Williams ve Helen Hazuda tarafından yapılan çalışmada 65 yaş ve […]Diyet içecekler hakkında Amerikan Geriatri Derneği Dergisi ’nde çıkan bir araştırmada, gazlı diyet içecek içenlerin karın ve çevresinde içmeyenlere göre üç kat fazla yağlanma olduğunu saptadı.

diyet içecekler

Amerikan Geriatri Derneği Dergisi ’nde yeni yayımlanan bir çalışma, gazlı diyet içeceklerin kilo aldırdığını ortaya koydu.

Sharon Fowler, Ken Williams ve Helen Hazuda tarafından yapılan çalışmada 65 yaş ve üstü grupta olan 749 kişi dokuz yıl boyunca gözlemlendi. Katılımcılara günde kaç kutu gazlı içecek tükettikleri, bunların ne kadarının diyet olduğu soruldu.

Alınan yanıtlar sonucunda diyabet, sigara kullanımı, fiziksel aktivite düzeyi gibi faktörler için gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra her gün diyet içecek tüketenlerin karın bölgelerinde ortalama 8 cm, içmeyenlerde ise 2,5 cm civarında yağlanma olduğu, ara sıra diyet içecek tüketenlerde ise karın bölgesinde ortalama 4,6 cm yağlanma gözlendiği kaydedildi.

Diyet içecekler şişmanlatıyor konusunda birşeyler söyle :

İlk yorum yapan sen ol