Menu

Dik memelere nasıl sahip olunur ?

Göğüslerinizin eski diriliğini kaybettiğini düşünüyorsanız ve kafanızın bir köşesinde bıçak altında yatma düşüncesi varsa, durun acele etmeyin.
Spor her şeyin olmasa da birçok şeyin ilacıdır unutmayın. Dik göğüslere sahip olmak için yapılması gereken o bölgedeki kasların çalıştırılmasından ibarettir. Sonrasında Kremler ve sıkılaştırıcılardan takviye alabilirsiniz.

Bitkilerle yapacağınız karışımların bu süreçte faydasını göreceğinize emin olabilirsiniz.
Suyun hem dıştan hem içten gücünü hafife almayın.
Su tüketiminize dikkat ederken, yüzme aktivitelerini ihmal etmeyin. Soğuk su ile uygulayacağınız tazyiklerin faydasını mutlaka görürsünüz unutmayın.

Dolgun gögüsler için hareketler 

Dolgun gögüsler için hareketler yapmayı ihmal etmeyin . Germe egzersizi yapın ve germe yayını kullanın. Hergün düzenli olarak 10 dakika bu egzersizi yapın. Bu hem kol kaslarınızı güçlendirecek, koltukaltı sarkmalarınızı önleyecek, hem göğüslerinizi sıkılaştıracaktır. Yayı alıp göğüs hizasında yere paralel olarak çekin aynı hareketi, yayı başınızın üstünde iken yapın.. Egzersizin fayda sağlaması için düzenli olarak uygulamalısınız unutmayın.

Bir duvarın önünde durun. Ellerinizi duvara dayayın ve tüm ağırlığınızı ellerinizin üzerine verin. Ardından, kollarınızı gererek kendinizi duvardan uzaklaştırın. Günde 30 kez tekrarlayın.

Sırt üstü yere uzanın ve her iki elinize 2’şer kiloluk ağırlıklar alın. Kollarınızı yukan doğru gergin bir şekilde uzatın ve indirin. 3 set halinde 15’lik tekrarlar yapmanız, göğüs kaslarınızı güçlendirmeniz için yeterli.

Dik memelere nasıl sahip olunur ? Kadın  sahip olunur memelere

 

Sandalyeye dik orurun ve 20-25cm. çapında bir plastik topu elinize alın. Dirsekleriiz yere paralel olsun ve topu, iki taraftan birbirine itebildiğiniz kara itin. Bu hareketi 10 kez tekrarlayın.

Dik göğüsler için ne yapmalıyız

İri ve dik memelere sahip olmak için yapılması gereken bazı öneriler sunalım ilk önce;

TAZYİKLİ SU : Göğüslerinie her banyoda mümkünse hergün tazyikli su uygulayın. Önce soğuk tazyik tutun. Dayanabildiğiniz kadar. Arkasından sıcak tazyik ve en son yine soğuk tazyikli su ile bitirin. Bu işlemi kalçalarınız için de yapabilirsiniz.

KOZMETİK : Güvenilir kozmetik ürünlerinden faydalanın. Göğüs sıklaştırıcı jeller ve kremler uzun süreli ve düzenli kullanımda göğsünüzü sıklaştıracaktır.

İçinde şevket otu, karahindi bağı, melek otu, beş parmak otu bulunan eczanelerde satılan tabletlerden de yararlanabilirsiniz.

Dik ve dolgun gösteren sütyen modelleri

Küçük göğüslüler için dolgun gösteren sutyen seçimi: Süngerli modelleri tercih etmeliler. Eğer dolgulu sütyenler kullanılırsa göğüsler olduğundan bir beden daha büyük gözükür.

Ancak doğal görünümden ödün vermemek için göğüsleri sadece bir beden büyük gösteren modeller tercih edilmelidir.

Büyük göğüslüler için sutyen seçimi; geniş askılı, yan destekli, sutyenleri tercih etmeliler. Özellikle balenli sutyenler toplayıcı özelliklerinden dolayı kadınlar için tercih edilmelidir. Büyük memeli kadınlar, göğüslerini küçük göstermek için küçük sutyenleri tercih etmekteler. Kan dolaşımını bozacak kadar sıkmayan modeller tercih edilmelidir.

SÜTYEN SEÇİMİ : Yanlış sütyen kullanımı göğsünüzü deforme eder, dikkat edin. Göğsünüzü sıkan ya da göğsünüzden büyük sütyen kullanmayın. Dolgu sütyenlerden uzak durun.

 

BİTKİLERDEN FAYDALANIN : 4 Kaşık süzme yoğurt ve iki yemek kaşığı yeşil çayı karıştırın. Bu karışımı göğüslerinize sürün 10 dakika bekletin. Bol su ile durulayın

Dik memelere nasıl sahip olunur ? Kadın  sahip olunur memelere

Leave a Reply