Cilt Bakımında 10 Sihirli Öneri


Ekim 16, 2018
Cilt Bakımında 10 Sihirli Öneri
Rate this post

20’li yaşların sonlarına doğru gelindiğinde cildinize düzenli bir bakım yapmanın ne kadar önemli olduğu fark edilir. Bu yüzden etkili bir cilt bakımına erken yaşlarda başlamanın sizi hayata karşı 1-0 öne geçireceğini unutmayın. Cilt denilen şey çok hassastır ve hassaslık özen gerektirir. Şayet makyajla uyumak gibi bir huyunuz varsa hemen şimdi o huyunuzdan vazgeçmeyi deneyin. Ve cildinizin uzun süre sağlıklı ve mutlu olmasını sağlayacak aşağıdaki yöntemleri uygulamaya başlayın.

Gözaltı morlukları neden olur ve nasıl giderilir?

Peeling yani cildi ölü derilerden arındırma işlemi taze bir cilde merhaba demenin en kestirme yolu. Kusursuz ve pürüzsüz bir cilt için peeling işlemini uygularken cildinizin hassas olduğunu aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor. Abartıya kaçan peeling, cildinizi tahriş edebilir. Doğal yollarla peeling yapmak için zeytinyağı, toz şeker ya da Türk kahvesinden ilham alabilirsiniz.

Doğallık her zaman modadır.

Doğal olmanın modası hiçbir zaman geçmiyor. Cilt bakım ürünleri çoğu kez harikalar yaratsa da siz tercihinizi doğallıktan yana kullanmak isteyebilirsiniz. Doğal bir nemlendirici için aloe vera veya jojoba gibi doğal çözümlere başvurmanız yeterli.

Uykunun güzellikle bir ilgisi var.

Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olduğu kadar iyi bir uykunun da güzellikle bir ilgisi var. Yapılan araştırmalara göre iyi bir uyku düzeni olan kadınlarda kırışıklık, renk düzensizliği ve esneklikte azalma gibi belirtilere daha az rastlandığı ortaya çıktı. Kaliteli bir uykuya sahip olan kadınların cildinin zararlı güneş ışınlarına maruz kaldıktan sonra bile daha çabuk toparlandığı görüldü. Anlaşılan ‘güzellik uykusu’ tanımı, asla bir şehir efsanesi değil…

Masaj her derde deva..

Cildin hassas yapısına zarar vermemek için yüzünüzü temizlerken yumuşak hareketlerle masaj yapabilirsiniz. Yüz temizliğinde fırça ya da bez kullanmak cildi yorabilir. Bunun yerine cildinizi masaj yaparak temizlerseniz kan dolaşımınızı hızlandırarak cildinizin doğal yapısını korumuş olursunuz.

Siyah noktaları sıkarken dikkatli olun.

Gördüğünüz her siyah noktayı sıkmayı alışkanlık haline getirmişseniz bunu mutlaka doğru yöntemi bilerek yapmalısınız. Siyah noktaların can sıkıcı şeyler olduğunu kabul ediyoruz. Fakat eğer doğru tekniği bilmiyorsanız siyah noktalara veda ederken yerine gelen minik izlere merhaba diyebilirsiniz.

Su içmek her zaman iyi bir fikirdir.

Günlük 2 litreye yakın su içmek birçok uzman tarafından cilt sağlığını ve güzelliğini korumak için öneriliyor. Eğer cildiniz esnekliğini ve nemini kaybetmeye başlamışsa bunun altında yatan neden yeteri kadar su içmemeniz olabilir. Nemini kaybetmiş bir cilt hızla kurur ve kurudukça esnek yapısından uzaklaşır. Bu yüzden su içmek, güne başlarken yapacağınız ilk iş olsun.

Ani ısı değişimlerine dikkat!

Çok sıcak suyla ve uzun süren duş almaktan kaçının çünkü cilt aşırı sıcak ve soğuk değişiklikleriyle fazlasıyla yıpranır. Bunu engellemek için duş veya banyo suyu sıcaklığının hiçbir zaman 37°’yi geçmemesine ve 20 dakikadan fazla duşta kalmamaya dikkat edin.

Güneşten korunun!

Bronz ten bir başka güzeldir fakat uzun süre güneşe maruz kalmak cildiniz için sağlıklı bir hareket olmayacaktır. Güneş kremi kullanmak cilt bakımı rutininin en önemli parçasıdır. Genel kanı güneş kreminin sadece yazın kullanılması gerektiği yönünde olsa da, aslında kışın da güneş kremi kullanmak doğru bir cilt bakımı için gerekli. Bunun için kış aylarında SPF’si düşük güneş kremlerini tercih edebilirsiniz…

Dudakları ve elleri ihmal etmeyin!

Sıcaklıklar düştüğünde ya da yükseldiğinde bundan ilk dudaklar etkilenir. Bu nedenle gün içinde birçok kez dudak kremi sürmek etkili bir cilt bakımı için önemlidir. Eğer doğal yollarla bunu yapmak isterseniz bal sizin kurtarıcınız olacaktır. Tabii ekmeğe sürüp yemenin dışında…

Vitaminin gücü..

Doğru bir cilt bakımı için dıştan ve içten bakım uygulamak gerekiyor. Meyve ve sebzeler sizin yakın arkadaşlarınızdır ve yaz kış formda ve sağlıklı kalmanıza yardımcı olur. Üstelik cildi de besler. Bu yüzden meyve ve sebzelerin vitaminlerinden mümkün olduğunda yararlanın.

Cilt Bakımında 10 Sihirli Öneri Kadın Makyaj peeling doktorların önerdiği cilt bakım ürünleri cilt bakımı ürünleri cilt bakımı evde pratik cilt bakım ürünleri tavsiyeleri


Cilt Bakımında 10 Sihirli Öneri haberine benzer haberler :

"Cilt Bakımında 10 Sihirli Öneri" yazısı hakkında yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Melissa Ocak 4, 2019

Cilt bakımı önerileriniz için teşekürler.