Menu

Çanta Bakımı Ve Temizliği Nasıl Yapılır?

Çanta nasıl temizlenir? Çanta bakımı çok kolaydır. Kadınların vazgeçilmezlerinden biride çantalardır. Çantaların birçok çeşidi vardır. Çantalar zaman içerisinde kullanıldığından dolayı temizlemek gerekir. Gece çantalarını temizlemek için kuru temizleme sıvısı kullanabilirsiniz. Çantanızı temizledikten sonra, yerine kaldırmadan önce havalandırmayı unutmayın.

Deri Çanta Nasıl Temizlenir?

Evde çanta bakımı ve temizliği nasıl yapılır, evde deri çantalarınızı temizlemek için, ıslak bir bezle silebilirsiniz. Deri çantanızı ıslak bezle sildikten sonra kuruması için bir kenara bırakın. Kuruduktan sonra ıslak bezle silindiğinden dolayı çantanızın derisi biraz kurumuş ya da soluk görünebilir.
Bunun için çantanızı sildikten sonra, krem ya da çanta cilası ile çantanızı parlatabilirsiniz. Çantanızdaki toz ve tüyleri çıkartmak için, astarı güzelce fırçalayın. Çantanızı yerine koymadan önce mutlaka havalandırın. Ayrıca deri çantalarınızı plastik ambalajlarda saklamayın. Plastikler zaman içerisinde çantanızda küf lekeleri oluşturur.
Rugan çantanızı daha iyi temizlemek için, petrol jölesi ya da silikon sprey kullanarak cilalayabilirsiniz. Plastik çantalarınızı temizlemek için, ıslatılmış bir bezi sabunlayarak çantanızı silin. Temizleme işi bittikten sonra, silikonlu bal mumu ile parlatabilirsiniz.
Süet çantalar temizlenmesi en zor çantalardan biridir. Süet çantalarınızı temizlemek için, temizleme fırçası ile süet çantalarınızı ara ara fırçalayabilirsiniz. Özellikle parmak izlerinin oluşturduğu lekeler süet çantalarda kendini net bir şekilde ortaya koyar. Çantanızda oluşan lekeleri kuru temizleme sıvısı ile silerek çıkartabilirsiniz. Çantanızın yassılmış tüylerini ince bir zımpara kağıdı ile kaldırın.

Sararan beyaz çantalar nasıl temizlenir

Çantanız deri ise ıslak bir bez kullanarak cantayı hafifçe silin, sonra durulamayı ihmal etmeyin. Lekeler rahatsız edici boyutta ise sabun kullanarak sıcak suyla silme işlemini yapabilirsiniz. Beyaz deri çantalarda zaman içinde oluşan sararma ve lekelerden kurtulmak için kimyasal temizlik ürünlerine başvurmak derinin ömrünü azaltmaktadır. Beyaz deri çantaları saklarken  naylon poşetlerde saklamayın.

Nubuk ve Süet çanta nasıl temizlenir ?

Süet tüylü bir malzeme olduğu için bazen leke olmayan kalıntılar leke gibi gözükebilir. Bunu kontrol ederek süet çantanızı temizlemek için süet silgisi kullanabilirsiniz. Sonra süet fırçası ile fırçalamanız tavsiye edilir. Marketlerde son zamanlarda satılan sert temizlik süncerleri de işinizi görebilir. Süet beyaz renk çantalarınızı temizlemek için leke bırakmayan temizleyicilerden faydalanabilirsiniz.

 

Çanta Bakımı Ve Temizliği Nasıl Yapılır? Kadın  temizli

One Response

Leave a Reply