Bir varmış Bir yokmuş. Aykut Erdoğdu klip seslendirdi.
Yıllar önce yaşam nasıldı ?
Uyku nedir, Kaç saat uyku yeterlidir ?
Referandumda oyunuz ne olacak?

Meyvelerin yararları nelerdir ?

Aralık 30, 2015


Elma tüketebileceğiniz en faydalı ve en besleyici meyveler arasında ilk sıralarda geliyor. Ayrıca sonbaharda tüketeceğiniz besinlerle kış aylarında ısı değişimlerinden daha az etkilenerek hastalıklardan korunmak mümkün. Elma ve diğer meyvelerin yararları ELMA: Kalbe yararlı flavonoidler ve antioksidan içerir. AYVA: Bronşit ve öksürüğe iyi gelir. Çekirdekleri kaynatılıp içildiğinde göğsü yumuşatır. Baş ağrısını geçirir. Brüksel lahanası: Kanser […]Elma tüketebileceğiniz en faydalı ve en besleyici meyveler arasında ilk sıralarda geliyor. Ayrıca sonbaharda tüketeceğiniz besinlerle kış aylarında ısı değişimlerinden daha az etkilenerek hastalıklardan korunmak mümkün.

elma

Elma ve diğer meyvelerin yararları

ELMA: Kalbe yararlı flavonoidler ve antioksidan içerir.

AYVA: Bronşit ve öksürüğe iyi gelir. Çekirdekleri kaynatılıp içildiğinde göğsü yumuşatır. Baş ağrısını geçirir. Brüksel lahanası: Kanser başta olmak üzere hastalıklara karşı vücudun savunma sistemini geliştirir.

TURP: Kökü iyi bir C vitamini kaynağı iken, yapraklarında fazla miktarda A, K vitamini ve folat bulunur. Kanı temizler, intestine hastalığına karşı korur.

BALIK: İçeriğindeki Omega-3, fosfor, diet ve mineraller, yaşlılarda göz, zihin, karaciğer, kalp ve damar sağlığı üzerinde oldukça önemli role sahiptir.

KARNABAHAR: İçeriğindeki fitokimyasallar sayesinde anti kanserojendir.

NAR: Vücutta damar sağlığını, özellikle de kalbi korur. Damar tıkanıklıklarına iyi gelir. Taze ceviz ve fındık: Çok iyi bir enerji kaynağıdır, vücuda güç ve enerji verir. Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Her gün bir avuç tüketilmesi kalp krizi geçirme riskini azaltır.

BAL KABAĞI: Nutrition, mineral, diyet lifi, omega 3 ve antioksidan kaynağı olan bal kabağı cilde iyi gelir. Betakaroten içeren bal kabağı, akciğer, kolon, mesane, serviks, meme ve cilt kanserlerine yakalanma riskini azaltır.
Meyvelerin yararları nelerdir ? konusunda birşeyler söyle :

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Seda Verir Ocak 19, 2017

Selam sayfanız vallaha billaha çok güzel