Menu

Boş Gebelik

Boş Gebelik Hamilelik  su gebeliği kuru gebelik gebelik Boş Gebelik

Boş Gebelik Nedir?

Embriyonun mevcut olmadığı hamilelik durumuna denir. Ultrasonda doğum kesesi görülür ama içi boştur. Ne yazık ki böyle bir durum mevcutsa, erken bir düşükle sonuçlanır. Boş gebelikte gebelik testinden pozitif sonuç alınmıştır.

Bir kadın hamile kaldığında, döllenmiş yumurta rahim duvarına yapışır. Yaklaşık beş ila altı haftalık hamilelikte, bir embriyo mevcut olmalıdır. Bu dönemde, fetüsün geliştiği gestasyonel kesesi yaklaşık 18 milimetre genişliğindedir. Gebelik kesesi oluşur ve büyür, ancak embriyo gelişmez. Bu yüzden bu duruma anembryonic gebelik halk arasında ise; boş gebelik, su gebeliği veya kuru gebelik denir.

Hamileliğin ilk 3 ayında oluşan düşüklerin yarısı boş gebelik sebebiyle oluşur. Genellikle hamilelik ilk 20 hafta içinde biter.  Genellikle kromozomlar, genleri taşıyan yapılar veya kromozomlardan kaynaklanan problemlerden meydana gelir. Kalitesiz  veya yumurta veya sperm  sebep olabilir. Döllenme sırasında çok fazla veya çok az kromozoma sahip olunmasından embriyo haline gelebilecek hücreler büyümeyi ve bölünmeyi bırakabilir. Ne olursa olsun, vücudunuz hamileliği durdurur çünkü bu anormalliği tanır.

Boş Gebelik Hamilelik  su gebeliği kuru gebelik gebelik Boş Gebelik

Düşük meydana geldiğinde, dönemleriniz tekrar başlayacaktır. Tekrar hamile kalmaya çalışmadan önce birkaç ay beklemeyi tercih edebilirsiniz. Bu size fiziksel olarak iyileşme zamanı verecektir ve duygusal olarak da daha hazırlıklı olmanıza yardımcı olabilir. Başka bir düşük yapmak konusunda endişelenmeniz doğaldır. Ancak, çoğu kadın bir sonraki seferde başarılı bir hamilelik yaşar. Boş gebelik genellikle yaşamda bir kez deneyimlenir.

 

Boş Gebelik Hamilelik  su gebeliği kuru gebelik gebelik Boş Gebelik

Leave a Reply