Menu

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu PDF EPUB

Stefan Zweig Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu (Brief einer Unbekannten) adlı uzun öyküsünü 1920’li yılların ilk yarısında kaleme aldı. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu’nun kadın kahramanını sadece uzun bir mektubun yazarı olarak tanıyoruz. Kadının hayatı boyunca sevmiş olduğu erkek için kaleme aldığı bu mektubun “gönderen”inin adı yoktur. Mektubun başında tek bir hitap vardır: “Sana, beni asla tanımamış olan sana”. Kadın büyük tutkusunu hep bir “bilinmeyen” olarak, yani tek başına yaşamaya razıdır, bu aşk öyküsünde “taraflar” değil, sadece tek bir “taraf” vardır. Böylesine, gerçek anlamda aşk denilebilir mi? Zweig okurunu, bir kez daha, insan psikolojisinde eşine pek rastlanmayan bir yolculuğa davet ediyor. Bu yeni yolculuğun sonunda “mutlak aşk” kavramının şimdiye kadar bilinmeyen kıyılarına varmayı amaçlamış olması da bir ihtimal!

İnce Kapak: 

Sayfa Sayısı: 68

Baskı Yılı: 2016

SurukleyiciKitabi alirken arka kisimda yazan ozeti cok hosuma gitmisti ve kitabi almistim. Sandigimdan da surukleyici bir kitap cikti. Sayfalari cevirdikce kadinin hakkinda yeni sirlar ogreniyorsunuz.

 

Kesinlikle OkunmalıHer okurun okuması gerek kitaplardan biridir.

 

Bilinmeyen Bir Kadının MektubuKesinlikle okunmalı.Etkileyici ve sürükleyici bir kitap.Tek bir günde farkında olmadan bitirtiyor kendisini.

Ciltli: 

Sayfa Sayısı: 68

Baskı Yılı: 2012

e-Kitap: 

Sayfa Sayısı: 46

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 68

Dil : Türkçe

Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu PDF EPUB Sanat  Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu pdf Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu özet Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu oku Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu indir Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu epub Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu

Leave a Reply