Menu

Bebek kıyafetleri nasıl temizlenmeli?

Bebek kıyafetleri temizlenirken oldukça özen isteyen kıyafetlerdir. Cilt yapıları hassas olduğundan tercih edilen deterjanlar ve yıkama koşulları çok önemlidir. Bebek kıyafetleri özellikle farklı kıyafetler ile karıştırılarak temizlenmemesi gerekmektedir. Herhangi bir solunum rahatsızlığı olan çocuklar da ise koku son derece dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Çocuklarınız üstünü kirlettiği için onlara ilginç sözler söyleyip kızmayın.Çoğu anne çocuk giysileri nasıl temizlenir sorusunun cevabını bilmez. Bu durum olumsuz sonuçlara yol açabilir.

Bebek kıyafetleri neyle yıkanmalı

Çocuklarınızın giysilerini kendi giysileriniz ile beraber yıkamamalısınız. Giysi üzerinde önerilen yıkama talimatlarına dikkat etmelisiniz. Özellikle çok küçük yaştaki çocukların giysilerinde sabun tozu kullanmanız önerilir. Küçük yaştaki çocukların kıyafetleri elde yıkama önerilir. Fakat bu imkanınız yok ise makinede uygun ayarda yıkamalısınız. Çocukların giysileri yıkandıktan sonra deterjan kalıntılarının kıyafette kalmaması için iki kez durulama yapabilirsiniz.

Bebek kıyafetlerinde sabun tozu

Herhangi naftalin tarzı koku ürünleri ile beraber muhafaza etmemeniz gerekmektedir. Özellikle astım gibi rahatsızlıkları olan çocuklarda koku problemi oldukça risklidir. Bu yüzden kokusuz deterjanlar tercih etmek en sağlıklısı olacaktır. Ayrıca sabun tozu çocuk kıyafetlerinde en doğru temizleyicilerdendir. Çocuk kıyafetlerinde yıkama ve kurulama yapıldıktan sonra mutlaka ütülenmesi önerilir. Bu sayede çocukların ciltlerinde tahriş engellenmiş olur.

Çoğu annenin bilmediği çocuk giysileri nasıl temizlenir sorularına cevap olarak uygulayabileceğiniz yöntemlere yer verdik. Çocukların ciltlerinin hassaslığını göz önünde bulundurarak onların sağlığını düşünebilirsiniz. Kıyafetlerde ki yıkama talimatlarına dikkat ederek yıkamanız en doğru yıkama yönteme olacaktır.

Bebek kıyafetleri nasıl temizlenmeli? Kadın  yafetleri temizlenmeli bebek

Leave a Reply