Menu

Baş ağrısına ne iyi gelir ?

Migren sadece sıradan bir baş ağrısı değildir . Bir çok sebebe bağlı oluşan baş ağrılarına, mide bulantısı ve ışık hassasiyeti eklendiğinde Migren ağrısı akla gelir.

Baş ağrısının altında birçok sebep olabilir. Bunlar hakkında bilgi verdikten sonra Baş ağrısına ne iyi gelir sorusuna cevap vermeye çalışacağım.

Baş ağrısına ne iyi gelir ? Sağlık  gelir

Baş Ağrısı Sebepleri

Yorgunluk sık sık baş ağrısına neden olabilir. Baş ağrısını yorgunluğu tedavi etmeden iyileştirmeye çalışırsanız, ikileminiz yine de çözülmeyebilir çünkü ağrının kaynağı çözülmemiştir. ağrı kesiciler sadece geçici rahatlamalar sağlar. Adrenal yorgunluk, diyabet,  anemi, uyku bozukluğu, candida veya hipotiroidizm gibi hastalıklar baş ağrılarının nedenleri arasındadır. Çektiğiniz sağlık sorunlarının, kan şekeri seviyenizin her zaman düşük olması nedeniyle hipoglisemi adı verilen bir hastalıktan kaynaklanıyor olabileceği de mümkündür. Baş ağrısına neden olan diğer faktörler arasında Endişe ve aşırı duyarlılık gibi durumlar olabilir. Kalbinizin atışlarını daha da hızlandırabilirler.

Baş Ağrısı Neden Olur

” Baş ağrısına ne iyi gelir ” konulu yazımıza Baş ağrısı nedenleri ile devam edelim.

1- Kabızlık : Zehirli maddelerin vücudunuzdan atılmasını önleyebilir. Bu toksik atıkların oluşmasına ve vücut üzerinde baskıya neden olur.

Kabızlık şikayetiniz varsa konuyu okuduktan sonra Kabızlığa ne iyi gelir başlıklı makalemizi inceleyiniz. Faydalı olacaktır.

Baş ağrısına ne iyi gelir ? Sağlık  gelir

kabızlık baş ağrısı yapabilir

2- Dehidrasyon : Dehidrasyon hissettiğiniz zamanlar vardır ve eğer idrar rengi sarı ise, endişe etmenizin nedeni budur. Neredeyse tüm vücut süreçleri vücuttaki suya bağlıdır. Vücudumuzdaki su seviyesinin azalması nedeniyle beynin çalışması da etkilenebilir.

3- Bilgisayar : İşiniz gereği bilgisayarlarla fazla haşır neşir iseniz baş ağrısı çekersiniz. Statik elektrik ve gün boyu pc başında olmak da baş ağrısını arttırır. PC başında iken bile egzersiz yaparak zararları minimize edebilirsiniz.

 

4-Menopoz : menopozdaki Çok sayıda kadın yorgun hisseder ve rahatlamak için yollar arar Sanki vücutlarında meydana gelen kimyasal değişimler, tüm enerjilerini boşa çıkarıyor gibidir. Bu dönemde bu kadınlar da baş ağrısı çekebilir.

 

Psikolojik problemler ve Stres Baş Ağrısı yapar:

Belki bir kişisel problem yüzünden aşağı ya da duygusal olarak boşalmış hissediyorsunuzdur. Kişisel hedeflerinize ulaşamadığınız veya psikolojik sorununuzun nedeni olan yakın ve sevgili arkadaş dost kaybından olabilir. Bu tür durumlar zorlayıcı olabilir ve acınızın nedeni olabilir.

Baş ağrısına ne iyi gelir ? Sağlık  gelir

Stres baş Ağrısı Yapar

Araştırmacılar, bir kişinin çalışma  ortamının yorgunluğa neden olabileceğini bulmuştur. İşiniz çok zorlayıcı olabilir ve hedeflere ulaşmak için ekstra saatler harcıyorsunuz, uykunuzu ve sosyal yaşamınızı kaybediyorsunuz. Böyle bir durum size tamamen kuruyup yalnız hissetmenizi sağlayabilir. Eğer sağlık sorununuzun nedeni buysa, iş stresinden veya iş stresinden muzdarip olabilirsiniz.

Stresle baş etmeyi öğrenmek Baş ağrısı sorununun üstesinden gelmenizde kolaylık sağlayacaktır emin olun. Baş ağrınızın stres kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız, Stresin sebepleri ve stres neden olur başlıklı yazımıza da bakmanız fayda sağlayacaktır. Stresin sebepleri

Baş ağrısına ne iyi gelir ? Sağlık  gelir

Yaşam tarzı Baş ağrısına Neden Olabilir

Öte yandan, sorunlarınız kendi yapımızda olabilir. Bütün gece internette sörf yapmak  doğal uykunuzu kaybetmenize neden olabilir. Sigara içme, alkol ve uyuşturucu kullanımı da baş ağrısı nedenleri arasındadır.

 

Baş Ağrısı Nasıl Geçer , Baş ağrısına ne iyi gelir ?

Baş ağrısına ne iyi gelir nasıl geçer ? Baş ağrısı ilaç kullanımı ile geçer ama ana sorunlar düzeltilmeden kalıcı olmaz  kendiniz için dinleme programı hazırlayın. Dünyada işler hiç bir zaman bitmez, tüm işleri bitirmek için acele etmek daha çok stres ve daha çok baş ağrısı demektir.

Baş ağrısına ne iyi gelir ? Sağlık  gelir

Yoga ya da Meditasyon ve Egzersiz Yapın

Baş ağrısına iyi gelen yapılması gereken şeylerden biride yoga ve meditasyondur. Egzersiz, yoga ve meditasyon rahatlamanıza yardımcı olabilir. Bununla birlikte, egzersiz sonrası hala bu rahatsızlıklar varsa profesyonel tavsiye almanız daha iyidir. Yoga ruhsal olarak dinginlik verir, meditasyon da aynı şekilde yararlı olur.

Yoga konusunda hazırlanmış Önemli bilgiler içeren yazımızı okumadıysanız şiddetle öneriyoruz. => Yoga ve Meditasyon

Bunları yapmadan huşu içinde namaz kılmak da ruhsal dinginliği ve fiziksel sağlığı getirir. Baş ağrısına iyi gelebilir.

Vücuda yüklenen potansiyel elektriği (binlerce volt) toprağa akıtmak için çıplak ayaklarla toprak çakıl üzerinde 10 ar  dakika yürüyün.

Baş ağrısına ne iyi gelir ? Sağlık  gelir

Çocuklarda Baş ağrısı

Birçok çocuk ve genç baş ağrısı yaşar. Çocuklarda baş ağrısı incelenirken bir nedenden bahsedilmez.Bir çok neden olabilir.
Çocuklarda baş ağrısı , erişkinlerden farklı incelenir. Bu sebeple sizi mecburen çocuklarda baş ağrısı başlıklı yazıma davet edeceğim. Herşeyi tek sayfada yazmak konu karmaşasına sebep olmakta.

Çocuklarda baş ağrısının sebepleri

 

Baş ağrısına ne iyi gelir ? Sağlık  gelir

Leave a Reply