Menu

Boya lekesi nasıl çıkartılır?

Badana boya lekesi artık sorun değil. Evde boya yaparken, en çok sorunlardan biri boya badana lekesinin etrafa yayılmasıdır. Boya lekeleri kuruduğu zaman çıkarmak bir kat daha zorlaşır. Boya lekelerinin kolay çıkması için, leke taze iken lekeye müdahale edin. Badana lekelerini çıkarmak için farklı yöntemler vardır.

Badana boya lekesi artık sorun değil

Boya lekesi, kireç lekesi ise kireç kurumadan su ile silerseniz leke hızlı ve çabuk bir şekilde çıkacaktır. Ancak kireç lekesi kurumuşsa sizi biraz daha uğraştıracaktır. Kireç lekesini çıkarmak için, lekelerin üzerine kireç çözücü kullanabilirsiniz. Kireç çözücü ile birlikte kireç lekeleri çok çabuk bir şekilde çıkar. Kireç çözücü kullanırken ellerinize eldiven giymeyi ihmal etmeyin. Elleriniz kireç çözücü ile yanıp tahriş olabilir.

Boya lekesi nasıl çıkar, badana lekesini çıkarmak için amonyak kullanabilirsiniz. Kurumuş boya lekesinin üzerine biraz amonyak dökün. Bir müddet beklettikten sonra leke yumuşayacaktır. Sonrasında ıslak bir bezle lekeyi silebilirsiniz.

Boya lekelerini çıkarmak için tiner kullanabilirsiniz. Kurumuş boya lekesini çıkarmak için bir bezin üzerine biraz tiner dökün. Tiner döktüğünüz bezle boya lekesi çıkana kadar silin.

Ancak tiner kullanıldığı zaman etrafa kötü bir koku yayar. Bu nedenle tiner yerine kokusu olmayan maddeleri kullanabilirsiniz. Boya lekelerini en hızlı çıkaran maddelerden biri de terabentindir. Kurumuş boya lekesinin üzerine biraz terabentin döktükten sonra bir müddet bekleyin. Sonra ıslak bir bezle silmeniz lekenin çıkması için yeterli olacaktır.

Boya lekesi nasıl çıkartılır? İlginç Bilgiler  lekesi

Leave a Reply