Menu

Asit lekesi nasıl temizlenir ?

Asit lekesi kumaş üzerinde durdukça kumaşa zarar verebilen lekelerdir. Bu lekelerin hızlı bir şekilde temizlenmesi gerekir. Asit lekesi oluştuysa hemen tazyikli su ile yıkanması gerekir. Asit lekeleri nasıl temizlenir diye merak ediyorsanız vereceğimiz yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Asit bulaşan herhangi bir kumaş ya da kıyafetinizi bol su ile lekenin üzerini yıkadıktan sonra amonyak kullanabilirsiniz. Bu işlemi bir havlu üzerine döktüğünüz amonyağı tampon hareketler ile yapmalısınız. Havluya döktüğünüz amonyakı havluyu değiştirerek uygulamanızda fayda var. Bu sayede oluşan asit lekesi kumaşa zarar vermez. Daha sonra soğuk su ile yıkama işlemi yapmalısınız. Amonyak uygulaması yaparken bunu bir sünger ile de yapabilir ve lekenin açıldığını görebilirsiniz.
Amonyak ve su karışımı asitli lekeyi çözecektir. Halı üzerinde oluşan asit lekesi için havluyu halı üzerine koyarak öncelikle asitin emilmesini sağlayın. Ardından kabartma tozu ve suyu karıştırıp lekenin üzerine uygulayın. Daha sonra bir fırça yardımı ile halı üzerinde ki lekeyi fırçalayın. Fırça uçlarının yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz. Fırçalama işlemi bittikten sonra temiz bir ıslak havlu ile kabartma tozundan kaynaklanan tozları temizleyin ya da süpürme işlemi yapın. Leke halı üzerinden çıkmış olacaktır.

Asit lekesi nasıl temizlenir

Asit lekeleri nasıl temizlenir sıkça sorulan sorulardandır. Bu şekilde uygulama yaptığınızda asitli lekelerden çok çabuk kurtulabilirsiniz. Asitin oluşturduğu lekeyi kurumasını beklemeden müdahale ederseniz herhangi bir aşınma ile karşı karşıya kalmazsınız

Asit lekesi nasıl temizlenir ? İlginç Bilgiler  temizlenir lekesi

2 Comments

Leave a Reply