735 km hızla esen rüzgarda insan yüzü nasıl görünür?


Aralık 28, 2015
735 km hızla esen rüzgarda insan yüzü nasıl görünür?
Rate this post

735 km az değil çok hızlı bir rüzgardır. Bol rüzgarlı bir günde yürüdüyseniz rüzgarın yüzünüze çarptığında nasıl hissettirdiğini az çok biliyorsunuzdur. Uzun süre rüzgarda kaldığınızda ise yüz felcine kadar gidebilen olumsuzluklarla karşılaşmak olası.

İlk olarak 1915 yılında faaliyete başlayan ve askeri araştırmaların yanı sıra uzay araştırmalarına da yer veren NASA da (o zamanki adıyla NACA) tabii ki önemli hava olaylarından rüzgarla ilgili sayısız test gerçekleştirmiş durumda. Yayınlanan yeni bir video ise NASA ’nın bundan yıllar önce yapılan rüzgar testlerinden birini gösteriyor.

1946‘da 2,4 metrelik bir yüksek hızlı hava tünelinde gerçekleştirilen testte bir insanın çok sert rüzgarda nasıl tepkiler verdiği görülüyor. İlk başta rüzgarın hızı düşük tutuluyor ve bu sırada testi gerçekleştiren kişi gözünü açık tutabiliyor ve yüzü de bu rüzgardan fazla etkilenmiyor. Hız arttığında ise gözünü kapatmak durumunda kalan deneğin yüzünün rüzgarın etkisiyle gerildiği gözlemleniyor. En yüksek hız olan saatte 735 kilometre hızındaki rüzgarla yapılan testte ise rüzgarın etkisiyle deneğin yüzünün hızla hareket ettiği görülüyor.

735 km hızla esen rüzgarda insan yüzü nasıl görünür? Yemek Tarifleri ruzgarda insan gorunur

Etiketler: , ,

735 km hızla esen rüzgarda insan yüzü nasıl görünür? haberine benzer haberler :

"735 km hızla esen rüzgarda insan yüzü nasıl görünür?" yazısı hakkında yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış.

Inal Tayfur Ocak 19, 2017

Kastamonu merkezden ben Inal Tayfur. Merhabalar sayfan harbiden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 19-01-2017 15:23:27 Inal Tayfur